Lista ocen Hyundai i30 I Hatchback (213) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 107 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~H
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Skrzynia jest precyzyjna, czasami czułem się jakbym grał na konsoli w grę samochodową. Niestety brakuje 6 biegu, przełożenia są dosyć krótkie i szybko silnik wchodzi na wysokie obroty.
~luigi
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Nie mam zastrzeżeń, czasami zahaczy jak wszędzie. Tak jak wszyscy mówią jedynie doskwiera brak 6 biegu, za długi 5 bieg - to ma wpływ na ekonomię i kulturę pracy.
~Kris_99
Hatchback 1.6 126KM 93kW
Dobra choć wydawało by sie że jednak wsadzenie jednostki 6 biegowej roziązało by kilk problemów. Biegi wchodza bez zarzutu. Nie ma problemów zaówno z zakcja w przód jak i w tył.
~ToMeK
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Biegi wskakują precyzyjnie. Nic nie szarpie i nie zgrzyta. Jest dobrze. Skok lewarka mógłby być krótszy Przełożenia są tak dobrane, że słaby silniczek 1,4 w mieście daje radę.
~wolsza61
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Bardzo duży problem ze znalezieniem położenia neutralnego(luzu) szczególnie po wyłączeniu 2 lub 4 biegu- niedopuszczalne. Gdy już znajdziesz luz biegi wchodzą dobrze.
~Ixion
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Dziwne sprzęgło wymagające przyzwyczajenia, jeżdziłem wieloma autami ale takiego dziwoląga jeszcze nie miałem. Bieg 1 i wsteczny potrfią nie zaskoczyć od razu, haczą się.
~pawelo
Hatchback 1.6 126KM 93kW
Dość precyzyjna, nie miałem nigdy problemów. Jednak do rajdów się nie nadaje, może po większym przebiegu. Wszystkie biegi wchodzą bardzo dobrze, tak wsteczny też od razu.
~azdy
Hatchback 1.6 CRDi 128KM 94kW
Tak jak już większość moich przedmówców mogę stwierdzić że wsteczny ma czasem kaprysy (wskoczę, nie wskoczę), natomiast pozostałe biegi gładko i z charakterystycznym kliknięciem.
~Robert
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
Biegi zmienia się bardzo płynnie i łatwo. Szybko można się przyzwyczaić do charakterystycznych "przeskoków" przy przerzucaniu biegów. Nieco lepiej mógłby chodzić bieg wsteczny.

Usterki Hyundai i30 I

Hyundai i30 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~ewstan
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
Biegi wchodzą z charakterystycznym klikiem, płynnie, z krótkim przełożeniem. Jedynie do wstecznego należy się przyzwyczaić i wkleszczać go głębiej , ale to kwestia wprawy.
Hyundai i30 I Hatchback