Lista ocen Hyundai i30 I Hatchback (213) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 107 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darek
Hatchback 1.6 126KM 93kW
Zbyt krótkie przełożenia. Przy 100 km/h na obrotomierzu przy 5 biegu mamy 3200 obr. i jest już głośno. Przy prędkości autostradowej 4200 obr. Spalanie ok 9 l i niemiłosieny hałas. Przydał by się 6 bieg. Sama dźwignia pracuje miło - krótkie skoki, dosłownie da się operować jednym palcem.
~Meteo69
Hatchback 1.6 126KM 93kW
Nie licząc czasami haczącego wstecznego, którego umiejscowienie polubią jedynie właściciele Opli, to zmiana pozostałych biegów jest czystą przyjemnością. Lecz to nie wsteczny psuje całą zabawę tylko brak szóstego biegu. Przy 100 km/h ręka szuka intuicyjnie kolejnego biegu i .... dlatego tylko przeciętnie.
~macho
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
Dla mnie bajka - manewry lewarkiem przypominają bardziej operowanie dżojstikiem, krótki skok, biegi wchodzą z charakterystycznym kliknięciem. Sporadycznie występują kłopoty z wrzuceniem wstecznego. Miałem już kilka innych samochodów z tego segmentu - w i30 pracę skrzyni biegów oceniam najwyżej.
~radio
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Biegi wchodzą z charakterystycznym kliknięciem. Absolutnie nie zachęca do dynamicznej zmiany. Średnio precyzyjna. Często musiałem 2x wysprzęglać, żeby wrzucić wsteczny. Wrzucanie 1 biegu też nie zawsze było przyjemne. Na trasie zdecydowanie brakowało 6-go biegu
~Karolciaaa
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Bardzo dobra skrzynia biegów, krótka i dobrze spasowana. Okresowo pojawia się tęsknota za 6-tym biegiem (szczególnie przy prędkościach >120 km/h). Sprzęgło rozleniwia, bo biegi łapie już w połowie skoku, dzięki czemu dynamiczny start/wyprzedzanie nie jest żadnym wyzwaniem.
~xc
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Poza jedynką, zamiast której wskakuje trójka to dobrze. W miarę krótkie skoki skrzyni. Ostatnio pojawiło się buczenie w momencie ruszania na wstecznym, serwis nie wie co to i powiedzieli, żeby przyjechać jeśli zjawisko się będzie nasilało.
~vlodo
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Przeciętna, nowa więc może się jeszcze ułoży. Ciągle haczy jakiś bieg, trójka za blisko jedynki. Biegi wchodzą z pewnym oporem tak że czuć czy włożyłeś bieg. Brakuje 6 biegu oczywiście. Jazda w trasie z tego powodu to udręka, silnik wyje przeraźliwie głośno.
~z26
Hatchback 1.6 CRDi 128KM 94kW
Ogólnie nie mam uwag. Trzeba po prostu właściwie sterować dźwignią i tyle. Żadnych kłopotów ze wstecznym lub jedynką. Skrzynia jest 6-biegowa, co oszczędza paliwo, zmniejsza hałas. Redukcje są prawidłowe, nie ma zgrzytów. Przy tym dość elastyczna skrzynia.
~dn
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Wszystko bardzo dobrze, operowanie dźwignią zmiany biegów zupełnie jak joystikiem komputerowym, biegi same wchodzą, ciężej włącza się bieg 1-wszy i wsteczny, przy zmianie biegów silnik pozostaje na podwyższonych obrotach co jest pewnym minusem,
~pedros
Hatchback 1.6 CRDi 128KM 94kW
Ideał jak dla mnie. Biegi wskakują z delikatnym kliknięciem, bardzo krótki skok lewarka (duży plus!!!), nie miałem żadnych problemów z włączniem wstecznego (ale w moim obecnym aucie robi się to tak samo, przy użyciu podnoszonego pierścienia na lewarku)
Hyundai i30 I Hatchback