Lista ocen Hyundai i30 I (321) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 207 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sub
CW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Ceny części z tego co się orientowałem chyba nie należą do najtańszych w tym segmencie z uwagi na małą ilość zamienników; Zużycie paliwa w mieście lato - 8,0 (z klimatroniciem 8,5), zimą ok. 9,0 na trasie ok.6,2-6,3 do 100 km/h(klima 6,6-6,7)
~ToMeK
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Wszystko w normie. W największych korkach we wrocławiu dochodzi do 9,3 l/100km w \"standardowych\" korkach we wrocławiu: ok 8,2 l/100km w ruchu miejsckim \"małomiasteczkowym\" : ok 7,3 l/100km w ruchu międzymiastowym do 100KM/h : 5,5 l/100km autostrada do 120km/h : 6,5 - 7,0 l/100km do tego również zależy jaką masz \"nogę\"
~drpureevil
Hatchback 1.6 CRDi 128KM 94kW
To już raczej norma, że producenci oszukują podając dane o zużyciu paliwa, ale Hyundai posuwa się za daleko. Oficjalne dane to 5.8l/100km w mieście. Trudno uzyskać takie zużycie w trasie. W praktyce to ok. 7l, jeśli korzystamy z klimy zużycie potrafi wzrosnąć do 8. Staram się jeździć spokojnie, nie ścigam się spod świateł.
~lognith
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Trudno mi się wypowiadać, bo zrobiłem na razie 1,5 tys. kilometrów. Spalanie, jak na silnik na dotarciu chyba nieźle - zamyka się w przedziale 6 - 6,5 (dużo jazdy po trasie, pedał gazu traktuję raczej delikatnie). Raportu na razie nie wypełniam (proszę się nie sugerować podanymi wartościami) - pojeżdżę więcej i zobaczymy.
~bobekos1
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Kupując to auto naczytałem się opinii o autach japońskich, koreańskich na tym portalu, a mogłem kupić inne... Skusiła mnie ogólnie bryła auta, wnętrze, kolor choć ten następny będzie srebrny ;) Auto nie ma tanich części, a co do jej żywotności mam nadzieję że zmienię jeszcze zdanie z upływem czasu jazdy.
~asystent
Hatchback 1.6 126KM 93kW
Z paliwem nie najgorzej. Poniżej 8 w trasie, do 10,5 w mieście (Warszawa, korki, zima). Lubię przycisnąć. Przeglądy w ASO ujdą choć tanio nie jest. Naprawy tylko poza ASO - ceny części kosmos (klocki + tarcze przód 1000 zł). Mój mechanik - części dobrej jakości - klocki i tarcze przód i tył niecałe 800 zł.
~king
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Spalanie na poziomie 6l w trasie (nie przekraczajc 100km/h, bo powyżej pije jak smok) w mieście ok.7,5-8l również przy spokojnej jeździe bez szaleństw , jak na dość nowoczesny silnik mogłoby być trochę lepiej ale nie ma tragedi. Wartości podawane przez producenta są mocno zaniżone !!!
~stag
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Przy spokojnej jeżdzie po mieście,często w korkach spalanie na poziomie 7,5-7,8 na dotarciu jest chyba dopuszczalne.Na 70 kilometrowym odcinku drogi szybkiego ruchu komputer wskazał 5,8(do120km/h.)Według moich obliczeń komputer pokazuje o około 0,3-0,4 l mniejsze zużycie paliwa niż w rzeczywistości.
~koleś git
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Jestem pod wrażeniem. Jak na 110-konnego benzyniaka będącego jeszcze w trakcie docierania, jazdę głównie po Warszawie, z często włączoną klimatyzacją, od czasu do czasu mocniejsze ruszenie i przyśpieszenie, to mniej niż 8 litrów na 100km uważam za rewelacyjny wynik. Diesel spali niewiele mniej.

Usterki Hyundai i30 I

Hyundai i30 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Posiadacz Hyundaia i30
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Napraw nie było zbyt wiele, a jeśli już były to same części nie kosztowały majątku i w zasadzie należą do dosyć niskich (chociaż to też pojęcie względne, dla mnie były tanie). Więc ogólnie mówiąc, utrzymanie samochodu raczej nie pożre waszego domowego budżetu :)