Lista ocen Hyundai i30 I (321) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 207 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Karolciaaa
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Średnie spalanie przy dość dynamicznej jeździe i bez ograniczenia z klimą to 6,4/100. Poprzedni właściciel auta, nie wiem, jakim cudem, kręcił je na 7,5l. Mimo to, nawet mroźną zimą, przynajmniej ja, magicznego 7,0 nie przekroczyłam. W trasie z 4 pasażerów- 5,6l bez żadnych problemów. W porównaniu do innych benzyniaków z segmentu dość mało, zwłaszcza, że autko tonę z hakiem waży.
~ljd@onet.eu
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
W mieście auto pali od 5,5-6 litów na trasie ok. 4,5 Spalanie odbywało się przy włączonej klimatyzacji.Posiadam auto z 6-cio biegową przekładnią. Natomiast dość szybko przepaliła się (6 mieś)żarówka w reflektorze w moim samochodzie. wymiana jest problematyczna, wiąże się z odkręceniem 4 śrub mocujących reflektor i wyjęcie go z samochodu, cała akcja kosztowała 90 zł.
~pan_magister
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Mogłoby być lepiej, nie jest to diesel niestety i w mieście żłopie jak stary ż.. nawet 11 litrów, lecz przeciętnie jest około 9 litrów, to można uznać za jedyną większą wpadkę! poza tym długa gwarancja ma oprócz niewątpliwych zalet też i swoje wady, serwisując auto w aso tracimy przez 5 lat dodatkowe 4 tyś. Nie wiem czy dać sobie spokój po 3 przeglądzie.
~ewstan
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
Spodziewałm się mniejszego zużycia jak na zwyciężce wyścigu PANASONIC w Australii pod względem zużycia paliwa. Niemniej analiza powodów takiego stanu rzeczy, jazda głównie w korkach porannych i popołudniowych przy dystansie 20 km w obie strony zweryfikowała mój pogląd. Spalanie w mieście na poziomie 6.7 l/100km ( w mrozy 7.5 ), a w trasie 5 l/100km przy prędkościach 100-140 km/h.
~Betegie
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Średnio-tanio. Jeżdżę do dobrego mechanika, który pracuje tylko na dobrych częściach (acz niekonicznie oryginalnych) i zostawiałem już u niego różne auta. Zwykle cena standardowych napraw za hyundaia (jeśli już coś robię) jest dobra. Żadnych niestandardowych rozwiązań jak w peugeot, gdzie do wymiany rozrządu w vti są potrzebne specjalne przyrządy.
~dzikkero320
CW Facelifting 1.6 CRDi 90KM 66kW
Spalanie na dobrym poziomie, jeżdżąc w krakowskich korkach jeszcze nie widziałem większego spalania niż 6,5l (przejechane 55 tys.). Jadąc w trasie do 120 km/h spalanie nie przekracza 5,5l prędkość autostradowa to ok 6l przy 150 podchodzi pod 7l. Komputer niezbyt dokładny szczególnie po przejechaniu kilku setek km. Ogólnie spalanie oceniam bardzo dobrze
~wert
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
w mieście (Katowice o okolice) średnio jest jakieś 7.7-8.1/100km, komputer zaniża spalanie o 0.2-0.3 litra, tankuję zawsze po korek i zawsze zeruję komputer, na trasie przy dość szybkiej jeździe spalanie w okolicach 6.5-7 litrów, można zejść na bocznych mniej uczęszczanych drogach do 6 litrów, mój rekord na trasie Katowice-Zator (70km) to 5.2 :)
~remek
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
Zdecydowane 4+. Oczywiście deklarowane przez producenta zużycie paliwa jest fikcją, ale i tak jest bardzo dobrze. Natomiast ceny i, niestety jakość przeglądów, to nieporozumienie - za to dałbym słabą 2 (tylko dlatego nie 1 , że w ogóle się odbywają). No i wyłączenia z 5-letniej gwarancji, za które trzeba bardzo słono płacić w razie awarii.
~Dżyszla
CW 1.4 DIHC CVVT 109KM 80kW
Zużycie paliwa trochę za duże jak na taki silnik. Auto nie lubi prędkości >100km/h. Jak do tej porty tylko jedna wizyta w ASO na wymianie oleju. Cena w normie. Zaskoczyła za to pozytywnie cena dokupienia radia do zamka centralnego - wraz z montażem tylko 150 zł. Z kolei próba dokupienia regulacji podświetlenia deski rozczarowała - ponad 300 zł bez montażu.

Usterki Hyundai i30 I

Hyundai i30 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~achuaz
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Spalanie - nie jest najgorzej, auto na powietrze czy tez na wode nie pojedzie. czyt. wlewasz i jedziesz przeglady nawet OK pod warunkiem, ze sam zakupisz materialy do wymiany ;-) bo inaczej cie serwisowcy wykoncza Napraw jeszcze po gwarancji nie mialem ale serwisy ogolnie prezentuja bardzo mierny poziom uslug