Lista ocen Hyundai i30 I (321) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 207 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marian
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Mało pali,nie psuje się,koreańskie części kosztują psie(hehe) pieniądze. Za komplet klocków z Korei dałem 100zł przód i tył. Tarcze 100zł sztuka. Chociaż oryginalne tarcze mocne, po 100tyś km wymagały jedynie przetoczenia,zużycie 30%, prawie urwały nóż tokarzowi .
~drajwer
CW 1.4 DIHC CVVT 109KM 80kW
Samochód kupiłem używany, więc musiałem go trochę doinwestować po poprzednim właścicielu. Części nie są drogie, bo zdecydowana większość pasuje również do Kii Cee'd. Najgorzej wypada lakier, który jest bardzo miękki i cienki co zapewne przełoży się na jego renowację.
~sluzik
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Dzieki temu, że auto jest bezawaryjne koszty utrzymania ograniczają się do paliwa i przeglądów. W ciągu 6 lat i 115k km poza hamulcami wymianiłem tylko drążek stabilizatora. A jedyną "awarią" było rozładowanie akumulatora bo poluzowała się klema na akumulatorze.
~andrzej@bielizna.home.pl
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Niestety apetyt na paliwo spory. W mieście średnio ok. 10 i to bez względu jak jeździmy (próbowałem różnych metod - czy eko czy nie - bez znaczenia). W trasie we dwie osoby wg. wskazań komputera najniższe spalanie to 6,8. Zimą w mieście i korkach 11l niestety:(
~Kris_99
Hatchback 1.6 126KM 93kW
Wartości podawana przez producenta można między bajki włożyć. Jednostka która ja posiadam powinna spalać: cykl miejski-8 [litrów], poza miejski 5 [litrów], mieszany 6,5 [litra] a w rzeczywistości jak jeżdze juz 1/2 roku jest tak - ok 8/7,0/7,5. Fakt że jeźdze dużo na klimie.
~provayder
Hatchback Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Po przejechaniu 2,1kkm średnie spalanie wynosi 10,8l/100km (wg komputera), przy czym 90% jazdy to miasto na stosunkowo krótkich odcinkach. Spodziewałem się mimo wszystko mniejszego zużycia. Co do kosztów napraw/przeglądów się nie wypowiadam, bo na razie żadnych nie poniosłem.
~Arek -kronos
CW 2.0 CRDi 140KM 103kW
no i tu sie zaczyna czysta przyjemność, w porównaniu z octavia i focusem to po prostu inna mowa, nie wyszedł mi wiecej niż 7 litrow w mieście a 5,5 w tasie, a gazu nie żałuje!!! często 200 na zegarze :) skoda paliła średnio 7.1 w Hyundaiu średnio 5,9 a przebieg ma sędziwy!!!
~Zniesmaczony
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Fatalnie. Zapomnijcie o dyrdymałach wipisywanych tu i w reklamówkach. Miasto 9.5 /100 km Trasa 6.5 /100 km Jadąc jak jełop tylko na trasie i to bardzooo długiej 4.5 /100 km To jest diesel ?? Taa nowy diesel. No i co da się skonstruować paliwożernego diesla. Jasne że się da!!!
~beblok
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Jak na ta pojemnosc silnika to jest ok. Teraz przez zime lyknie ok. 1l wiecej ale to normalne. Zapalam auto, wlaczam nawiewy i odsniezam a benzynka leci do luftu, no ale cos za cos... Przy predkosci okolo 80km/h mozna zejsc ponizej 6l. Niestety 90% jezdze po miescie.

Usterki Hyundai i30 I

Hyundai i30 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Skaarj
Hatchback Facelifting 1.4 DOHC 109KM 80kW
Bardzo oszczędne auto, pytanie tylko czy warto zainstalować LPG. W mieście mi wychodzi (tylko Warszawa) ok 7.1 l/100km, średnio pół na pół 6.6 l/100km, najmniej jeszcze nie mierzyłem w samej trasie, ale pewnie to zrobię przy najbliższej okazji.