Lista ocen Hyundai i30 I (321) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 207 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~paawel
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
...podliczmy: średnie zużycie ON - 6 l, ubezpieczenie AC,OC,NW-1300 pln rocznie, wymiana żarówek H7 - 50 pln rocznie ,koszty przeglądów + planowe wymiany...chyba do przeżycia. Ponadto auto nie posiada filtra DPF a rozrząd ma na łańcuchu.
~Tadeusz
Hatchback 1.6 126KM 93kW
cena zakupu atrakcyjna, spory upust i rózne bonusy, ceny przeglądów do zaakceptowania, zużycie paliwa w zależności od stylu jazdy, powyżej 110 kmh rośnie jak cholera, a wskazania komputera o jakieś 0,5 l zaniżone. Ogólnie jednak raczej ekonomiczny samochód.
~kierowca
CW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Spalanie to zupełnie inna historia. W mieście, w korkach powyżej 8 - 9 l/100km. Korki w Warszawie przy średniej prędkości 21 km/h. Porównywanie do miast gdzie są dużo mniejsze nie ma sensu. W trasie przy dynamicznej, ale rozsądnej jeździe około 6l.
~AlVander
CW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Tu niestety auto niczym mnie nie zaskoczyło. Jest tak jak piszą ludzie w komentarzach i nieco gorzej od danych producenta. Co prawda gdy żona bierze auto do pracy (ok. 90 km w obie strony) średnia zużycia spada - więc wiele zależy od stylu jazdy.
~Ben
Hatchback Facelifting 1.4 DOHC 109KM 80kW
Przy oszczędnej jeżdzie potrafię w warunkach Warszawskich uzyskać wynik 5.7 (sobotni ruch). Poznieważ cierpliwości brakuje przy codziennych dojazdach do pracy jest od 7.2 - 8.8 (przy kożystaniu z pełnego zakresu obrotów). Moim zdaniem to dobry wynik.
~krisuu71
Hatchback 1.6 126KM 93kW
Auto pali za dużo jak na taki mały silnik. Brakuje mu szóstego biegu przez co nie wątpliwie jest taka, a nie inna moja ocena. Co do napraw to wymieniałem tylko żarówki i ich cena jest normalna, a za wymianę się nie płaci - całość trwa 5minut.
~nevport 1965
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Podczas spokojnej jazdy bez wygłupów ale i niekoniecznie w stylu emeryta można osiągnąć nawet około 6 litrów. Przy bardziej dynamicznej udaje mi się mieścić w granicach 7 co na prawie 110konny silnik o krótkiej skrzyni jest niezłym wynikiem.
~spiltfuel
Hatchback 1.6 126KM 93kW
wydaje się, że Srebna Strzała tyle samo paliła, chociaż tam komputra nie było więc tak na oko to tak jak chłop w szpitalu... Oczekuję spadku spalania o oczko niżej w lecie bo jak nie to do gazu! Liczba napraw: 0 koszty 0. Przeglądy tak samo.
~Wymagajacy
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Zużycie paliwa ok jak na ten silnik i auto tej wielkości. Przeglądy drogie - pierwszy przegląd 600 zł, na którym poza wymianą oleju i odgrzybieniem klimy nie zrobili nic... Ceny części bardzo wysokie. Narazie ok bo jest na gwarancji, ale co będzie później?
~macho
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
I tu główny punkt programu - koncerny paliwowe byłyby bliskie bankructwa, gdyby na drogach jeździły tylko i30 CRDI. Niskie zużycie paliwa to niewątpliwie jeden z największych atutów koreańskiego automobilu. Dla mnie rewelacja. Ceny przeglądów - w normie.