Lista ocen Hyundai Santa Fe I (54) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mc_abra@op.pl
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Cichy silnik i podzespoły, słychać co prawda opływający wiatr szczególnie przy wyższych prędkościach, ale to wina gabarytów. Decydując się na taki samochód wiadome jest, że będzie on nieco głośniejszy niż przyklejone do asfaltu limuzyny. W końcu samochód ma współczynnik oporu powietrza jak wiktoriański kredens więc nie ma się co dziwić. :) Ja jestem zadowolony. Wcześniej miałem Vectrę z tego samego roku w dieslu i mimo gabarytów Santa Fe jest...
~bojesiewody
Terenowy 2.4 i 16V 146KM 107kW
Wyciszenie jest. Prawdopodobnie. Tylko zapomnieli go zamontować. Auto jest głośne - słychać silnik, hamulce, powietrze, żwir w nadkolach. Nie spodziewajmy się, że pędząc z prędkością autostradową konstrukcją o aerodynamice cegły na kołach w środku będziemy mogli swobodnie dyskutować o filozofii i angielskim feudaliźmie. Niby krzyczeć do siebie nie trzeba, ale jest to całkiem zalecane.
~Radek
Terenowy 2.4 i 16V 146KM 107kW
Wyciszenie przeciętne, można by się spodzewać troche leprzego tłumienia w tej klasie auta. Po części to wina mocno "terenowych" opon, ale tylne nadkola to goła blacha pod plastikie, polecam najtańszą matę akustyczną i jest o połowę ciszej.
~Jaclaw
Terenowy 2.7 i V6 24V 4WD 179KM 132kW
Słychać powietrze ale to mały problem jak słychać również mruczka spod maski :). Generalnie silnik bardzo cichy. W środku mam komfort akustyczny. Radyjko gra więc słyszę głównie mruczka V6 przy wyprzedzaniu ale takich dźwięków to mogę słuchać non stop.
~emmanuelek
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Silnik słychać. Zwłaszcza przy przyspieszaniu. Ale nie przeszkadza. Powyżej 100 silnika już nie słychać a szumy nie są ostre i nie przeszkadzają. Przy 150 można swobodnie rozmawiać przez telefon. Trochę tez słychać zawieszenie. Ale może mam wybite :-)
~Michal
Terenowy 2.7 i V6 24V 4WD 179KM 132kW
niewiem czym to jest spowodowane ale na dlogiel trasie glosno w srodku troche meczoce ... ale podejzewam ze to spora zasluga opon ... mam dosyc groby bieznik prawie terenowy ... zobaczymy po zimie jak zaloze nowe felgi 18\' z oponami
~Łukasz
Terenowy 2.0 CRDi 125KM 92kW
Na równej nawierzchni do 110 km/h jest cicho,ślinik nieco słychać rozmawia się swobodnie,na nierównościach zawieszenie trochę postuluje i słychać lekkie skrzypienie w okolicy bagażnika.
~Mart
Terenowy 2.4 i 16V 146KM 107kW
Zarówno wiatr jak i od glosy zawieszenia czy jakieś dziwne traski we wnętrzu raczej mało odczuwalne dobrze sprawowało się i na autostradzie 160km/h czy po polnej drodze 80/kmh cicho i komfortowo
~Tomek
Terenowy 3.5 i V6 24V 203KM 149kW
Przy jedzie nawet 120,130 km/h jest cicho,tylko przy przyśpieszaniu i gdy obroty wzrastają do 4,5 tyś zaczyna robić się głośno lecz jest to przyjemny ryk dla ucha.
Dziennik kosztów dla Hyundai Santa Fe I
8,6
11,8
12,2
~Arek
Terenowy 2.0 CRDi 112KM 82kW
silnik slychac jednak dzwięk dochodzący do uszu nie przypomina ze jedzie sie dieselem, przez gabaryty pojazdu po wyżej 15km/h szum powietrza moze denerwowac, łatwo zagluszyc to radiem