Ocena kierowcy - Hyundai Santa Fe I

grzegorzgrito@op.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 CRDi 112KM 82kW
Rok produkcji 2003
Hyundai Santa Fe I 2.0 CRDi 112KM 82kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
auto kupiłem w pażdźierniku 2008 osobiście w niemczech od pierwszego i jedynego właściciela (polecam ten sposób zakupu auta dla siebie)i mam pewność że santa ma na pewno 135 tys.przebiegu co odrazu widać we wnętrzu auta,żadnych dziur,fotele sztywne i twarde.Auto bardzo fajnie się prezentuje(cimne szyby i alusy robią swoje)nietypowy kształt wzbudza zainteresowanie,czasami myśle że brakuje napędu na cztery koła ale ja w teren nie wjeżdżam.Polecam santa fe każdemu kto chce mieć auto wygodne,bezawaryjne,z ponad czasową sylwetką i z przyzwoitym "odejściem"( nie jedną osobówkę można zawstydzić!)
cichy,bardzo przjemna dla ucha praca tylko mrruuczy...przy wyprzedzaniu to coś pięknego!
lewarek zmiany biegów dosyć precyzyjny,trzeba pamiętać o wciskaniu sprzegła do końca,nic nie szarpie, jest ok!
zawieszenie pracuje jak na nasze drogi b.dobre,dobrze tłumi nierówności,na zakrętach bez zastrzeżeń,na lato mam alufelgi 17 cali z oponami 225x55 wygląd i prowadzenie się auta o niebo lepsze od standartowych 15-stek,polecam każdemu 17-sto calowe alusy.
auto duże to i szyby duże... bez zastrzeżeń
wszystko pod ręką i tak jak być powinno.
kiedy trzeba grzeje , kiedy trzeba chłodzi... (klima manual)
dużo miejsca na boki i z tyłu dla pasażerów, jedynie kierowca przy wzroście pow. 185 cm ma za mało miejsca nad głową.
wśrodku nie słychać że to diesel,na zewnątrz zresztą też,przy wyższych prędkościach tylko szum opon.
zużycie paliwa zależy od ciężkości nogi kierowcy ok.8-9 l/100km , ja nie jestem wstanie jeździć nim powoli bo ten silnik sam mnie prowokuje do dynamicznej jazdy..sama przyjemność.Co do serwisu to niekorzystam i nie zamierzam bo to z natury są drogie "instytucje" .Sam wymieniałem rozrząd (550 zł części) swożeń wachacza przedniego (80 zł) filtr pyłkowy (55 zł)
auto kosztowało 28 tys.czyli zdecydowanie mniej niż ten sam rocznik w Polsce,i jest naprawdę wart swej ceny a miałem już ok.10 samochodów i mam porównanie.
nie świeci się tylko wewnętrzny zegarek,próbowałem go wyjąć ale to nie takie proste ( nie poddam się ,jescze kiedyś spróbuje)
odpukać w nie malowane od października 2008 nic nie padło.
Dziennik kosztów dla Hyundai Santa Fe I 2.0 CRDi 112KM 82kW
Hyundai Santa Fe I