Ocena kierowcy - Hyundai Santa Fe I

Silnik 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Rok produkcji 2003
Hyundai Santa Fe I 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Calkiem przyjemna praca silnika jak na diesla, w miare cichy, silnik to jeden z mocniejszych punktow tego modelu. Niestety jak na ta wage nieco za slaby, przydaloby sie 20 koni wiecej.
Moja wersja to automat. Calkiem szybko radzi sobie ze zmiana ale wg mnie pracuje nieco dziwnie. To moj pierwszy automat wiec nie mam porownania.
Doskonale trzymanie drogi, niezaleznie od predkosci, pewnosc jazdy zarowno z duza szybkoscia na autostradzie jak i na kiepskich, bocznych drogach. Wielki plus tego samochodu. Ale wazne sa dobre opony, po wymianie z oryginalnie zakladanych koreanskich Hankook na Continentale roznica kolosalna.
Duze szyby, powierzchnie lusterek, doskonala widocznosc do tylu (dobry patent z chowana wycieraczka), wysoka pozycja za kierownica powoduja ze mimo swych wymiarow nawet jazda po miescie to przyjemnosc. Wg mnie rewelacja.
Deska (niestety lekko skrzypiaca) troszke bez polotu, fotele nieco za krotkie ale reszta ok.
Moja wersja bez klimy ale ogrzewanie w zimie daje doskonale rade.
Kolejny wielki plus. Po przesiadce do jakiegokolwiek osobowego samochodu czuje sie jak w ciasnej klatce. Z tylu juz troszke gorzej ale i tak o niebo lepiej niz w wiekszosci aut.
Poza przyjemnym mruczeniem diesla zadne dzwieki nie psuja radosci z jazdy.
Po 6 miesiacach uzytkowania (15 tys km) zadnych awarii poza dwoma przepalonymi zarowkami. Niestety duza waga i automat robia swoje, spalanie w miescie prawie 11 litrow, w cyklu mieszanym lekko ponizej 10. Wg mnie troche za duzo jak na kilkuletni samochod.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW [l/100km]

9,8