Lista ocen Jaguar XF I Sedan (24) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Sedan 5.0 V8 R 510KM 375kW
Fantastyczny silnik, pozwalający na wykonanie dowolnego manewru w dowolnym momencie. Dzięki doładowaniu mechanicznemu, a nie turbo - niemal natychmiastowa reakcja na pedał gazu. Osiągi fantastyczne, doskonała elastyczność silnika. Przyspieszenie wciska w fotel przy każdej (dosłownie!) prędkości. Miny kierowców z gwiazdą lub biało-niebieskim śmigłem na masce - bezcenne :) Eksploatacja przez ponad 3 lata bez żadnych poważnych problemów.
~Anonymous
Sedan 3.0 V6 238KM 175kW
Silnik chodzi bardzo gładko i cicho przy czym potrafi zamruczeć jak mu się przyciśnie. Bardzo przyjemny dźwięk V6. Jeżeli chodzi o samą dynamikę silnika to wiadomo, nie jest to demon natomiast radzi sobie bardzo dobrze jak na masę i gabaryty samochodu. Jak na razie po roku eksploatacji oprócz podstawowych rzeczy eksploatacyjnych nie byłem zmuszony wymieniać, nigdy mnie nie zawiódł przez ten czas.
~MB
Sedan 2.7 BiTurbo D 207KM 152kW
Zauważalna duża turbodziura. Po przyzwyczajeniu do reakcji na gaz moc jest wystarczająca do codziennej jazdy. Spalanie od 6,5 w trasie, przez 8 w stylu mieszanym do ponad 10 litrów w mieście. Podstawą bezawaryjności silnika jest częsta wymiana oleju (co 7-10 tys. km.). Polecam jednak opcje 3 litrową.
~tanior@vp.pl
Sedan 3.0D V6 240KM 177kW
Moc silnika wystarcza do podróżowania po mieście i trasie, spalanie w mieście wynosi około 10 l/100km przy dynamicznej jeżdzie, na trasie przy prędkości 180-200km/h wynosi około 8l. Silnik jest cichy 500NM sprawia ,że samochód z każdego biegu przy każdej prędkości obrotowej silnika jest w stanie przyspieszać
~MM
Sedan 3.0D V6 210KM 154kW
Dynamiczny, oszczędny V6 zapewniający wysoką kulturę pracy. Przy wkręceniu na obroty fantastycznie mruczy! Przy tym rozsądne zużycie paliwa (autostrada na poziomie 180km/h ok 8 l/100km przy 160 km/h pomiędzy 7,0-7,5 l/100km przy ok 100-120 km/h spalanie ok 6,5 l/100km)
~Max.B
Sedan 2.7 BiTurbo D 207KM 152kW
. Jeśli chodzi o silnik, nie rozumiem opin innych użytkowników krytykując 2.7 oryginalnie ma 207koni mój jest zrobiony na bezpieczne 243km brzmi i pracuje elegancko, równo jak na fałke przystało. Mocy mu nie brakuje jak na jego kastę.
~xf d&g
Sedan 3.0D V6 240KM 177kW
powiem szczerze ze jestem b.zadowolony na poczatku myslalem ze 240KM jak na takie autko to molo ale jest wystarczajaco, naprawde jest czym przycisnac w srodku praktycznie jest jak w benzynie zadnej roznicy cicho polecam diesla
~Mikado66
Sedan 3.0D V6 240KM 177kW
Rewelacyjny. Moc wystarczająca, turbodziura niewyczuwalna... tylko czy da radę tak choćby do 500 tys km-ów. Nie żądam miliona jak to potrafiły kiedyś poczciwe diesle.
~Lukasz
Sedan 2.7 BiTurbo D 207KM 152kW
2.7 Biturbo super radzi sobie z autkiem, wystarczy w zupełności a różnicy między 3 litrowym, 275 konnym dieslem jest słabo wyczuwalna.
~20letnimilioner
Sedan 4.2 V8 298KM 219kW
Zryw jest, wrzuca w fotel nawet przy 160/180... ale co z tego jak wentylator bo jezdzie na sporcie tak szumi ze sasiedzi sie budza?
Jaguar XF I Sedan