Lista ocen Lancia Lybra Kombi (84) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~czubax
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Jeden z największych plusów w moim mniemaniu. Mimo dużego dieselka pod maską - w środku błoga cisza. Jedynie przy wyższych obrotach słychać rasowy dźwięk silnika...ale to istna muzyka dla uszu. Jedyny minus to problem z uszczelkami w dzwiach...gdy się zużyją słychać gwizdy przy wyższych prędkościach...a sama uszczelka dostępna tylko w ASO w cenie...300 zł. Troszkę dużo jak za kawałek gumy ;)
~Bartek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Wprawdzie w wypadku diesla słychać jego pracę, nie da się tego uniknąć, ale z pewnością jest to najlepiej wyciszony diesel jakim jechałem...przy prędkościach do 140 można spokojnie prowadzić rozmowę...poza tym radio z systemem bose ustawione nawet nie głośno sprawia, że dźwięki z zewnątrz są eliminowane:)
~Toper
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
hm... wersja 2.4 136KM podczas przyśpieszania była cichsza. Jakoś ciszej ten silniki chodził. Wersja moja, 150KM jest, podkreślam przy przyśpieszaniu, głośniejsza. Ale jakoś specjalnie to nie przeszkadza. Podczas normalnej jazdy, fajnie, cicho, spokojnie. Powyżej 120km/h robi się trochę głośniej.
~puuniek@interia.pl
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Ciszej mogłoby być raczej tylko w limuzynie. Moja służbowa Fabia 1.4 TDI to przy Lybrze po prostu czołg! Wiele zależy też od jakości opon i asfaltu po którym się jedzie. Generalnie do prędkości 160km/godz można słuchać radia bez problemów, szybciej nie jeździłem.
~Bartek
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
REWELACJA. Trzeba się przejechać, żeby docenić. Ciszej było w Mercedesie klasy E i S produkcji po 2000roku, ale BMW serii 7 poprzedniej generacji jest porównywalne jeżeli chodzi o hałas. Podwojne uszczelki w drzwiach, specjalne wygłuszenia robią swoje.
~Piotr Lybra
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Samochód dobrze wyciszony, przy wyższych prędkościach 130-150km nie uniknie się oczywiście dzwięków dobiegających z zewnątrz. Wyciszenie przydaje się szczególnie przy słuchaniu myzyki na fabrycznie zamontowanych super głośniczkach.
~xluka
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Łoskot silnika na zewnątrz, przyjemny szum w środku. A kiedy włącza się doładowanie - pojawia się miły uszom gwizd. Po włączeniu muzyki znajdujemy się w swoim świecie dźwięków, bez żadnego wpływu odgłosów cywilizacji.
~Krystian
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Już po zamykaniu drzwi z typowym głuchym, grubym odgłosem możemy ocenić iż samochód będzie dobrze wyciszony. Tak jest w rzeczywistości. Jak już wspominałem przy okazji kultury pracy silnika. Wyciszenie samochodu to najwyższa półka.
~Zbyszek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Jest w miarę cicho. Silnik na postoju trochę słychać ale w czasie normalnej jazdy słychać już raczej tylko szum kół i powietrza. W zawieszeniu jak coś nie gra to szybko dochodzą nas niepokojące odgłosy.
~Lindas
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
W sam raz. W czasie spokojnej jazdy silnik delikatnie mruczy - wiadomo, że pracuje. A jak się wbije gaz w podłogę, to słychać pięć cylindrów, bo przy dynamicznej jeździe ma być słychać.
Lancia Lybra Kombi