Lista ocen Lancia Lybra (176) - Silnik

Na liście zabraknie 94 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KingRoad
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Oceniam prace silnika dobrze. Dla mnie przyspieszenie i głośność silnika do prędkości około 120-130km/h jest OK. Wyżej troszkę hałasuje.
~xluka
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Głośna praca, za każdym razem jak stoję obok mam wrażenie, że coś się psuje. Motor dynamiczny, bez trudu można wyprzedzać nawet na piątym biegu.
~Komediant
Kombi 1.8 16V 131KM 96kW
Silnik 1.8 benzyna dobrze pasuje do tego auta. Ciężko sobie wyobrazić taką masę z mniejszą ilością koni mechanicznych. 131KM to optimum.
~Marek
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Silnik odznacza się niezła dynamiką i bardzo sympatycznym brzmieniem :) Jak każda benzynówka lubi wysokie obroty - wtedy naprawdę pokazuje co potrafi.
~Lybra SW kyjza@poczta.fm
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Pracuje pięknie, tylko na jałowym słychac że to diesel. Kultura pracy zadowalająca. Minusem jest waga auta. 1400 kg i 135 KM nie są dobrym połączeniem.
~Bartek
Sedan 2.4 JTD 135KM 99kW
piękny gang pięciocylindrowego diesla z common railem.... i jaki moment obrotowy dostępny już z niskich obrotów -nie mówiąc o chwili włączenia turbiny...
~Maciej
Sedan 2.0 20V 150KM 110kW
ogólnie bardzo szeroki zakres pracy na każdym biegu, czasem szarpie przy niskich obrotach - być może kwestia paliwa (lepiej jeździ na E98)
~Grzesiek
Kombi 1.8 16V 131KM 96kW
Silnik pracuje cicho i równo. Czasem przy przy przyspieszaniu leciutko szarpnie ,ale są to sporadyczne przypadki.
~lyreco
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Silnik jak na swą pojemność bardzo oszczędny i dynamiczny, pracuje stosunkowo cicho a jego dźwięk na wyższych obrotach, wyśmienity.
~fotograf@sebastiankaczorowski.com
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Jest to mój pierwszy diesel więc nie mam porównania ale wydaje mi się że osiągi i spalanie są na dobrym poziomie.