Lista ocen Lexus GS II (26) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bardamu
Sedan 4.3 283KM 208kW
Jest dobrze, ale nie wiem czemu, nagrzewnie nie działa ot tak, tylko trzeba czekac aż silnik osiągnie 90 st. wówczas leci ciepłe powietrze, może nagrzewnica do wymiany... Cały system ogrzewania/chłodzenia działa niezwykle subtelnie, czy nie reaguje natychmiast, lecz powoli doprowadza żądaną temperaturę, może tak ma byc? Jakby dostosowywał się do warunków na zewnątrz, bo w upale chłodzi doskonale, lecz gdy chcemy się schłodzic w średnio...
~H00N1G4N
Sedan 3.0 223KM 164kW
Automatyczna klima działa błyskawicznie, grzeje jak z piekarnika, a auto z czarną skórzaną tapicerką w gorące dni schładza w kilka minut. Chyba typowym mankamentem Toyot i Lexusów z tamtych lat było wpadające przez zewnętrzne nawiewy zimne powietrze z zewnątrz przy wysokich prędkościach. Tu prawie niewyczuwalne, a jednak jest
~rower331
Sedan 3.0 228KM 168kW
Tutaj lexus mocno ustępuje Sabbowi. Grzanie zimą ok, ale klimatyzacja w najwieksze upały u mnie nie wyrabiała. Ponadto utrzymywanie stałej temperatury nie polega na mieszaniu powietrza ciepłego i zimnego aby uzyskać żądaną temperaturę a na otwieraniu a to zimnego, a to ciepłego powietrza. Saab robił tutaj o wiele lepszą robotę.
~Marianoitaliano
Sedan 4.3 283KM 208kW
Rewelacja, jak trzeba to grzeje, jak trzeba to chłodzi i klima automatyczna potrafi tak trzymać temperaturę, że (przynajmniej z przodu, nie wiem jak z tyłu) jest cały czas komfortowo (w audi miałem z tym problem, bo klimatronik potrafił przechładzać.
~tomek
Sedan 3.0 228KM 168kW
Lodowka ,fajna sprawa nawiew na nogi kierowcy pod kierownica ,a ogrzewania nie mialem okazjii jeszcze sprawdzic ,wkurza mnie ze temperature trzeba co pol stopnia przyciskiem przelaczac i troche sie naprzyciskamy zanim podniesiemy ja o pare stopnii.
~igorb@satland.com.pl
Sedan 3.0 228KM 168kW
Zero stopni na dworze , przejedziesz 500m i grzeje na maxa. W lato nie ma pytań , klima ma gigantyczną wydajność. To samochód który ma dwie strefy ale na prawdę , dwa oddzielne systemy z własnymi czujnikami nasłonecznienia.
~igorb@satland.com.pl
Sedan 3.0 228KM 168kW
Ogrzewanie super, chłodzenie też ale tryb auto jest kiepski jak dla mnie w hondzie CR-V było lepiej. Lexus natomiast ma fajny system ograniczający brudne powietrze wlatujące do środka.
~Jerry
Sedan 3.0 223KM 164kW
Ogrzewanie bardzo efektywne zwłaszcza zimą, nie znam auta, które zamarznięte po przejechaniu 300 metrów dmucha ciepłym powietrzem mimo zimnego silnika. Tylko Lexus tak potrafi.
~Szczurekwola
Sedan 4.3 283KM 208kW
Klima ice cold - wystarczą dwie minuty i lodówka w samochodzie w lato . W zimie 5 minut na postoju po uruchomieniu plus dwa kilometry i podróż w slipkach ...
Dziennik kosztów dla Lexus GS II
16,5
18,0
~K1
Sedan 3.0 223KM 164kW
Rewelacja! Porównuję do poprzedniego auta, Alfa Romeo 156SW - brak porównania, Mercedes W210 - brak porównania, tu znacznie lepiej wypadał W124.