Lista ocen Mazda 323 III (44) - Silnik

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~igor@unix.wroclaw.pl
Hatchback 1.6 GT 86KM 63kW
W moim egzemplarzu silnik mimo 21 lat jest w doskonałym stanie. Pracuje bez zarzutu, trzyma obroty, nie bierze grama oleju. Pełny wtrysk też umila korzystanie z auta. Należy pamiętać, że FI w tej klasie w latach 80. to nie była codzienność. Sporo aut nawet do połowy lat 90. miało gaźniki. Oczywiście czuć, że to nie jest nowy silnik i nie jest to nowoczesna konstrukcja, ale jak na ten rocznik w tej klasie samochodu jest świetnie. 85KM w...
~rzesza
Hatchback 1.6 GT 86KM 63kW
Jak na 19 latke silnik zdecydowanie na 5. BArdzo dynamiczny, niezawodny, lubiacy wysokie obroty. Gdy go kupilem niepokojaco dzwonił, po zmianie oleju wrocilo do normy. Czym dluzej jezdzilem tym coraz bardziej mnie zaskakiwal, chociaz trzeba przyznac ze swoje najwieksze walory pokazuje gdy jedzie sie samemu bez pasażerów. Elastyczność wzorowa - króciutka jedynka, bardzo dynamiczna dwójka i 3 na której można właściwie jeździć przy każdej...
~Tomek_Elk
Kombi 1.6 86KM 63kW
bardzo ladnie wkreca sie w obrot i ciagnie od samego dolu (to maja do siebie 8 zaworowki) w efekcie z miejsca odjezrdza wiekszosc samochodow w miescie :). Nie mam problemow z odpalaniem ani zima przy wiekszych mrozach ani latem przy wysokich temperaturach. Ogolnie bardzo dobry i niezawodny silnik.
~Tomek- jeżdżę mazdą 323 od 3 lat
Sedan 1.5 73KM 54kW
Do setki potrzebuje ok 12 sek. Przy 4 osoba ch na pokładzie prędkość max to 170km/h Skrzynia biegów automat więc nie mogę nic powiedzieć o elastyczności. Mam gaźnik ze ssaniem na jednej gardzieli - oszczędniejszy ale dopoki sie nie nagrzeje to zapomnij o przyspieszaniu.
~Piootle
Hatchback 1.6 73KM 54kW
Jak na ten rocznik oraz instalację LPG sprawuje się wyśmienicie. Po regulacji obroty są jak na benzynie. Elastyczność jak w diselu. 4 bieg - 40-ponad 130km/h, 5 bieg- 50-max. Oczywiście tak nie jeżdżę ale daję pogląd.
~Don 5law
Sedan 1.3 60KM 44kW
Bardzo elastyczny i kulturalny silnik. Zimą nawet przy tęższych mrozach nie ma problemu z odpalaniem. Mało awaryjny trwały i prosty w budowie. Jak na ten przebieg chodzi znakomicie.
~dawid
Kombi 1.6 86KM 63kW
Dalem 4 ale powinno byc wiecej moze nie doskonale ale bardzo dobrze. Bardzo ladnie idzie z dolu pozniej tez nie kuleje.troche glosno po 4 tysiacach ale z tym trzeba sie liczyc.
~Ryszard
Kombi 1.6 86KM 63kW
W moim przypadku silnik jest 1.6 z wielopunktowym wtryskiem,przez co autko jest niesamowicie szybkie i silnik pracuje doskonale!! Zero problemów!Polecam.
~Kruk
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Mała moc ale samochód jest bardzo lekki. Więc nie ma problemu w jeździe nawet po autostradzie 140-150.
~J@N
Kombi 1.6 86KM 63kW
Nigdy mi nie zrobiła niespodzianki.Sprzęgło jeszcze fabryczne, wydech też.Akumulator wytrzymał 6 lat