Lista ocen Mazda 323 IV F 1.6 16V 88KM 65kW 1991-1994 (74) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 104 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JCVD
F 1.6 16V 88KM 65kW
Sama dmuchawa bardzo mocna i "przedmuchanie" wnętrza nie sprawia problemów. Przy dużej wilgotności, kiedy szyby mocno parują, przydałaby się jednak klimatyzacja bo szyberdach nie jest rozwiązaniem na każdą pogodę. Ogrzewanie słabe, w mroźne dni wręcz niewystarczające, być może nagrzewnica straciła swoją wyjściową sprawność z wiekiem.
~qbalo86
F 1.6 16V 88KM 65kW
samochód dobrze wentylowany, w zimie szybko i równomiewrnie się nagrzewa. Jedynie elektryczne ogrzewanie tylniej szyby trwa przydługawo, ale za to wyłącza się automatycznie po ok. 15 minutach. Szkoda że nie zastosowano filtra cząstek stałych - przy włączonym nawiewie wiele rzeczy wciąga do środka (liście, pyłki a nawet płatki śniegu zimą).
~Pablo
F 1.6 16V 88KM 65kW
Nawiew ma wystarczające opcje regulacji, chociaż nie zawsze radzi sobie całkowicie z parowaniem szyb (może to już bolączka wieku auta i nieszczelności, nie wiem). Ogrzewanie jest raczej słabym punktem tego modelu, przy mrozach ok -15 wręcz niewystarczające, więc jeśli ktoś lubi saunę w aucie niech lepiej szuka innego samochodu.
~jk
F 1.6 16V 88KM 65kW
temperatura silnika zawsze taka sama nawet w dużych mrozach szbko łapie właściwą temperaturę ,raz miałem przypadek że złapał temperaturę i zaraz spadła potem było dobrze nie nie ruszałem pewno termostat się zaciął kanały trzeba czyści z liści chociaż nie uszkodzą silnika to zawsze lepiej dmucha
~konrad
F 1.6 16V 88KM 65kW
Bez problemu po 14 latach wiatraki nie brzęczą i przy powymieniach fitrach jest ok. Klima ponoć jest dobra ale sam musze naprawić to się przekonam. Dla kupujących : ponoć przycisk AC od klimy jest we wszystkich modelach a nie wszystkie maja klimy hehehhe ...
~Pałkerson
F 1.6 16V 88KM 65kW
nie ma sie do czego przyczepić jak jet zimno wlancza się i jest od arzu cieplutko wieje jak niewiem od razu mgła z szyb schodzi, posiadam też klimatyzację która oczywiście tez działa jak powinna i dzięki dobremu obiegowi nie trzeba jej tak często napełniać
~justyna.boguta@gmail.com
F 1.6 16V 88KM 65kW
Problemy z parowaniem szyby przedniej, mimo włączonego nadmuchu, ustawionego w pozycji \"defroster\". Przy zbyt silnych mrozach nie obejdzie się bez popularnego zasłonięcia chłodnicy, gdyż układ się nie dogrzewa.
~piotr1988_17
F 1.6 16V 88KM 65kW
W zime grzeje, w lato chlodzi. Wiadomo nie ma klimy, ale to kwestia przyzwyczajenia. W te wakacje tylko raz sie spocilem, ale stale 2 godziny w korku:) Moze na zime troszke wydajniejsza dmuchawa by sie przydala.
~Sebo
F 1.6 16V 88KM 65kW
No z tym ogrzewaniem mogloby byc lepiej... Szczegolnie w zimie. Ale moze mam zapchana nagrzewnice?? Wentylacja: jak masz szyberdach i 4x elektryke to polecam lekko uchylic dach i tylnie szyby
~dantom
F 1.6 16V 88KM 65kW
Jak sie jedzie zimą to jest spoko bo jak mowiłem sa duze okna. Oprócz tego autko jest dobrze zailozowane wystarczy delikatny nawiem i jest ciepło. Nawet przy ostanich mrozach do 25C to było bardzo ciepło.
Mazda 323 IV F