Lista ocen Mazda 323 VI F (274)

~Avedis 71
F 1.3 16V 73KM 54kW
Mazda ma duszę, jest zgrabna, bezawaryjna i stosunkowo niedroga w utrzymaniu. Jak każde auto ma parę przypadłości, które rekompansuje ogromną ilością zalet. Następne auto? To retoryczne pytanie :-)
~Arczi
F 1.6 16V 98KM 72kW
Mazda 323F jest moim drugim samochodem. Generalnie samochód pojemny, dobrze się prowadzi, pali jak każde inne autko o zbliżonej pojemności, a kopa ma :) Jeśli chodzi o awaryjność to przez 1,5 roku użytkowania samochodu nie zepsuło się nic.
~mat
F 1.6 16V 98KM 72kW
Jeżdżę Mazdą od ponad roku, zrobiłem ok 13 tys. km. Jak każde auto, również i to ma pewne minusy. Przede wszystkim kiepskie wyciszenie. Silnik powyżej 3000 obr/min staję się dosyć głośny, niektórym się to podoba i jak do tych ludzi należę ;) Twarde zawieszenie, dla mnie OK ale mojej żonie przeszkadza, tym bardziej że siedzi na tylnej kanapie z dzieckiem, z przodu nie odczuwa się aż tak każdej dziury. Autko mam z silnikiem DOHC, który ponoć...
3,4
~piterch76
F 1.5 16V 88KM 65kW
Nie jest dobrze, może i auto stare ale tylko takimi do tej pory jeździłem. Parę ich było. Auto duże w środku, dobrze trzyma się drogi i ma niezawodny silnik. To tyle z zalet, ale jest i parę wad, a mianowicie: głośne w środku powyżej 100 km/h, moje nie gnije, tzn. karoseria, błotniki są ok, ale elementy nośne, zawieszenie okolice śrub pod spodem - tragedia. Ponadto trochę denerwujących usterek, raczej nie drogich, ale upierdliwych.
~kubal7
F 2.0 DiTD 101KM 74kW
KOMPAKT na płycie podłogowej MAZDY 626 - oznaczać może jedno - MEGA przestrzeń w kabinie, GOLF IV to przy 323F wydaje się o klasę mniejszy. OSZCZĘDNY i NIEZAWODNY DIESEL nawet zejście poniżej 5L/100km nie jest wysiłkiem - zadbany nie powinien zawieść w trasie. ZAWIESZENIE - perfekcyjne, wydaje się przyklejony do krętej drogi. Czasami głośny ale to wymaga przyzwyczajenia. Zawsze dobrze wyposażony, Klima halogeny czy kontrola trakcji...
4,1
~Kyoushu
F 2.0 16V Sport 131KM 96kW
Jesli kogos nie stac na Type R, TS\'a czy inna rasowa sportowke - szczerze polecem Mazde. Bardzo atrakcyjny wyglad, w miare przyzwoite osiagi, kapitalna trakcja. Usterki drobne (nie liczac silnika)i kazdemu wiekowemu autku moga sie przydazyc.
~Dziki
F 1.6 16V 98KM 72kW
Świetne autko z lekką nutą sportu, wersja Sportive (twarde zawieszenia i wysokie obroty) dla spokojnych ludzi którym przeszkadzają wysokie oboty może nie odpowiednie. Ale bardzo je lubie, bo jest złotym środkiem. Dużo miejsca dla kierowcy, pasażerów bagażnik niczego sobie. Silniczek 1.6 troche za słaby ale wystarczający.
~Darek
F 2.0 TD 90KM 66kW
Jestem mile zaskoczony silnikiem. Jak na 90 KM auto porusza się dość żwawo. Jeździłem poprzednio Audi 80 1.9 benzyna (pełen wtrysk) 114 KM bodajże i wcale nie czuje aby była to zmiana na gorsze. Co prawda ruszanie z miejsca, zwłaszcza na zimnym silniku wymaga pewnej wprawy, ale za to powyżej 2000 obrotów jak to ktoś ładnie ujął samochód zamienia się w "małego potwora" (Silnik)
~rock
F 1.8 16V 114KM 84kW
Silnik pracuje przyjemnie szczegolnie na wyrzszych obrotach :) Przy rozruchu lubia troszke o sobie dac zawory czyli ich stukot. Silnik idealnie wkomponowany do takich gabarytów przy czym daje duzo wrażeń. (Silnik)
~Jan
F 1.6 16V 98KM 72kW
Bardzo dobre, niezawodne, zaskakująco przestronne auto. Dobre i pewne prowadzenie, duzy komfort podróży w długich trasach. Zwinne w mieście. Twarde zawieszenie, dobrze znosci szybkie zakręty. Generalnie bardzo pozytywnie zaskakujace auto. Obecnie, po przesiadce na francuzy, stwierdzam, że kolejne auto będzie jednak znowu Japońcem, i zapewne będzie to Mazda.
Mazda 323 VI F