Lista ocen Mazda 6 II Sedan (25) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemo
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
Jako ,że to wersja benzynowa nie nastawiamłem się nad niewiarygodną ekonomiką. Mazdy prawie,że nigdy nie były jakoś super oszczędne, ale za to mało awaryjne, a to więcej niż smoieszne opinie ile to mój nie pali!Ale co wtedy gdy coś padnie i trzeba zapłacić by naprowić. Gdzie pojawia się oszczędność?Mydlenie oczu tymi paroma litrami na 100. Niech bierze tyle ile potrzebuje ,a dużo zależy od stylu jazdy.Średnio ok 8L/100km
~Tomasz
Sedan 1.8 MZR 120KM 88kW
Mam jednostkę spalinową 1.8L benzynka . Niestety zaczyna palić olej ( 2000km i bagnet nie chaczy oleju) a na liczniku przebieg mam zaledwie 93 000 km. (licznik nie cofany, mam ją od nowości) Zastanawiam się czy nie czeka mnie remont silnika... Aha, przy 70 000km gdy zmieniałem olej (10W40 według specyfikacji mazdy) dodałem miarkę (jedna strzykawka) ceramizera, nie wiem czy to nie rozp.. mi silnika.
~abel
Sedan 1.8 MZR 120KM 88kW
No i, tu moim zdaniem dramat. Pomijam że wyniki fabryczne chyba pochodzą z testów w warunkach nieważkości i ograniczonego tarcia. Dla mnie za dużo przy normalnej dynamicznej jeździe i potem staniu... w korkach. Zaskoczeniem są ceny przeglądów, po uzyskaniu rabatu, po zakupie chlapaczy i wycieraczek, za III przegląd wraz z klimą zapłaciłem w ASO 900 zł ? Źle?
~krzysiek
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
w zbiornik wchodzi 50 l jak na razie robie 600 km w trasie z pełnym bagażnikiem żona i 2 dzieci do 130 km/h na tempomacie w 2 os przy 150 km/h można przejechać ok 400 km komputer pokazuje 9,8 l. Podsumowując auto trochę toporne siedzenia mało wygodne za tę cenę można mieć auto młodsze wygodniejsze i na co zwracają uwagę inni z nawigacją.
~kupsobiemazde
Sedan 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Narazie ciężko mi cokolwiek powiedzieć gdyż przejechałem 1000 km, był tylko jeden przegląd rozruchowy< nieobowiązkowy> olej, filtr< 200 zł w ASO Mazda>, Spalanie po wyjeździe z salonu 10,1, po przejechaniu 40 km, 7,4 i cały czas się takie utrzymuje, na trasie Kraków - Zakopane spalanie wg. komputera, 6,4 i bynajmniej sobie nie żałowałem.
~adick
Sedan 3.7 MZI V6 273KM 201kW
Jak na potwora 3.7 V6 myślę że na poziomie akceptowalnym. Średnie spalanie około 12.5l/100km. Lepiej tym samochodem poruszać się w trasach przy prędkości od 120 km/h około 9 litrów na 100. W mieście jest już gorzej około 15 litrów i więcej jeśli pokonuje się krótkie dystanse w ciężkim natężeniu ruchu.
~marcin w
Sedan 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
hm, chyba super, ponieważ na zbiorniku 64l w zimę (miasto + trasa) robię 950 km, w wakacje na dotarciu robiłem 860 km (z klimą), średnia z komputera 6.9l, Na trasie przy spokojnej jeździe można zrobić 6l, w mieście nie więcej niż 8l. Masa 1400 kg oraz 4,77 długości to moim zdaniem wynik rewelacja.
~Robert
Sedan 2.5 MZR 170KM 125kW
Spalanie zależy od stylu jazdy (Ameryki nie odkryłem). U mnie średnie to 10l. Jeżdżę głównie po mieście, do pracy mam 4 km - w takich warunkach praca-dom dom-sklep itd pali 14l na trasie można zejść do 7,5l (choć pewnie są i tacy co zejdą do 6 jadąc 80 :)
~chris
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
W mieście w notorycznych korkach średnio 9,7 l. Na trasie przy normalnej jeździe (100, do 120) wyszło średnia 6,8 l. Na komp. ustwić można prędkość na spalanie rzędu 5,6 do 6,2 (~85 do 90 km/h) czylii jak na benzynę i blisko 150 KM to niżle.
Dziennik kosztów dla Mazda 6 II Sedan
10,6
~Bartosz
Sedan 2.5 MZR 170KM 125kW
Samochód kupiłem jako po gwarancyjny i wymieniane było tak naprawdę od nowości płyny klocki tarcze , trzy zaciski hamulcowe to chyba bolączka mazd z tej daty a tak po za tym to nic więcej , jak dbałem tak miałem :)
Mazda 6 II Sedan