Lista ocen Mazda 6 III Sedan Facelifting (23) - Ergonomia

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sawari
Sedan Facelifting 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Sterowanie radiem jest trudne, ale to chyba wada wszystkich nowych systemów. Obok pokrętła (bardzo fajnego na postoju) przydałoby się kilka przycisków, które można zaprogramować ulubionym radiem. Po włączeniu świateł w dzień (podczas deszczu) wyświetlacz przestawia się w tryb nocny i nic na nim nie widać - lepiej gdyby tryb pracy zsynchronizować z czujnikiem zmierzchu lub zmieniać ręcznie (osobnym przyciskiem, bo pokrętłem po przeskoczeniu...
~Lapeno
Sedan Facelifting 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Bardzo ale to bardzo wygodny samochód. Fotele z przodu są bardzo komfortowe, mają dobre trzymanie boczne. Regulowane w kilku płaszczynach + odcinek lędźwiowy. Tylna kanapa również bardzo wygodna. Fotele z przodu i te skrajne z tyłu są podgrzewane co w przypadku skórzanej tapicerki jest w zimie nieodzowne. Jesli chodzi o układ deski rozdzielczej i otoczenia kierowcy to wszystko jest na swoim miejscu. Wszystkie elementy są bardzo dobrze...
~Piotr
Sedan Facelifting 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Przesiadka z Mazdy do Mazdy, pewnie miała znaczenie, ale jest dobrze. Pokrętło sterowania MZD, bardzo intuicyjne, zarzut, że nie można sterować panelem dotykowym podczas jazdy, jest dziwny bo w ogóle to nie przeszkadza i nie trzeba się wychylać do ekranu. W wersji po liftingu został cofnięty podłokietnik, osoby niższe i z krótszymi rękami mogą mieć problem ze zmianą biegów jednocześnie trzymając łokieć na podłokietniku mi to w ogóle nie...
~mg
Sedan Facelifting 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Tutaj nie ma się czego doczepić - wszystko na swoim miejscu pokrętło do ekranu rewelacja, poza tym większość rzeczy ustawiam z kierownicy. Może mały minusik za krótki podłokietnik i brak możliwości regulacji. Aaaa zapomniałbym miejsce na okulary to nie lada wyczyn znaleźć okulary które pasowałyby do schowka i bez problemów zamykałby się. Na 6 par okularów(moje i żony) tylko jedne na tyle pasują, że mogę domknąć schowek.
~Lucious
Sedan Facelifting 2.2 SKYACTIV-D I-ELOOP 150KM 110kW
Wszystko pod ręką, po pierwszych kilku chwilach spędzonych w aucie cała obsługa przełączników odbywa się intuicyjnie. Duże możliwości regulacji foteli i kierownicy. Spory schowek w podłokietniku. Wytłoczenia na butelki w boczkach drzwi. I fajny bajer z uchwytami na napoje. Nareszcie mogę sobie postawić małą puszkę energetyka bez strachu ze się wyleje.
~jac58
Sedan Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
fotele wygodne, manualna regulacja kąta pochylenia oparcia kierowcy mało precyzyjna, sterowanie szybami elektrycznymi mało precyzyjne, wygodne sterowanie tempomatem, duży PLUS za pokrętło sterujące ekranem nawigacji, brak automatycznej blokady drzwi po ruszeniu z miejsca ( funkcja antynapadowa)
~mg
Sedan Facelifting 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
W środku jak dla mnie wszystko na swoim miejscu, większość rzeczy pod ręką, fajna sprawa z pokrętłem multimedialnym, a także z zestawem blututh bardzo szybkie i łatwe parowanie z telefonem.Duży schowek pod podłokietnikiem i dodatkowo dwa miejsca w konsoli środkowej na napoje.
~Korsic
Sedan Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 145KM 107kW
Wszystko pod reka. Ekran dotykowy dziala tylko jak stoisz, jak jedziesz muisz se wajhowac pokretlem w konsoli srodkowe, nie jest to jakis problem. W US wersjach mozna podobno zrobic by ekran caly czas dzialal, mnie sie nie udalo.
~Łukasz
Sedan Facelifting 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Bez zarzutów. Jedynie troszkę przeszkadza blokowanie ekranu dotykowego podczas jazdy wg łatwiej jest przełączyć coś za pomocą ekranu dotykowego podczas jazdy niż manewrować pokrętłem HMI
Dziennik kosztów dla Mazda 6 III Sedan Facelifting
7,9
3,3
~Darek
Sedan Facelifting 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Szybko się odnalazłem. Mam 182cm wzrostu i wszystko co trzeba jest w moim zasięgu. + za to że telefon szybko się paruje z systemem multimedialnym co wbrew pozorom nie jest takie oczywiste w innych markach
Mazda 6 III Sedan Facelifting