Lista ocen Mazda CX-7 SUV (43) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~genimi
SUV 2.3 244KM 179kW
To moja pierwsza przygoda z automatyczna skrzynia biegów. Do niedawna zaliczałem się do zagorzałych fanów i entuzjastów manuala, jednak muszę zmienić zdanie. Na polskich drogach, a zwłaszcza w korkach automat spisuje się rewelacyjnie. Gdy trzeba trochę przycisnąć lub wykonać szybki manewr wyprzedania z pomocą przychodzi sekwencyjny tryb zmiany biegów tzw spor shift.
~moran502 malpa wp.pl
SUV 2.3 258KM 190kW
Skrzynia wydaje się doskonale zestopniowana wobec możliwości silnika. Elastyczność na 3-ce,4-ce,5-ce dotąd dla mnie nie znana. Wspaniała (ale nie wolno schodzić poniżej 2000obr/min) Ergonomiczny drążek zmiany przełożeń. Daje się wyczuć rewelacyjna synchronizacja przekładni. Pewnie są lepsze wynalazki (np.tiptronic) ale nie wyobrażam sobie nic nie robić prawą ręką i lewą nogą.
~Piotrek
SUV 2.3 258KM 190kW
Bez uwag poza tym, że zdarza się raz na jakiś czas, że jedynka nie chce wskoczyć. Ktoś dał komentarz, że tym autem trudno ruszyć płynnie i jest w tym racja. Da się, ale wielokrotnie zdarzyło mi się zgasić auto przy ruszaniu, bo dałem za mało gazu w obawie o sprzęgło, które po prostu dość wysoko łapie.
~zetor7
SUV 2.3 258KM 190kW
pracuje dobrze, raz na 100 razy pierwszy bieg wchodzi ciężko, ale to sporadyczność. Daje 4 gwiazdki tylko dlatego, że ostatnio przejechałem się fiatem punto i tam przynajmniej 2 razy lżej wchodziły biegi nie muwiąc o wspomaganiu kierownicy po włączeniu funkcji CITY (super w mieście)
~marshalo75@gmail.com
SUV 2.3 258KM 190kW
Dawno nie jechałem autem z tak słabą skrzynią automatyczną. Opóźnienia w zmianach biegów, przy hamowaniu spóźniona redukcja. Czaami mam wrażenie że głupieje. Słabo, bardzo słabo. Właściwie to jedna z 3 największych wad. Numer 1 to spalanie.
~takijedenzestolycy2
SUV 2.3 258KM 190kW
mam MANUAL, nie wiem czemu w opcjach na formularzu wyskakiwał tylko automat, jeżdżę głównie po mieście i przydałby się automat, ale jak chcę trochę pozapierniczać między autami to bez ręcznej ani rusz.
~MMMM
SUV 2.3 258KM 190kW
Po zakupie- szarpanie przy ruszaniu z pierwszego biegu, po renowacji silnika było tylko gorzej, dopiero całkowita wymiana silnika pomogła- samochód w końcu pokazał swoje możliwości.
~Tomasz W (www.wasylyszyn.com)
SUV 2.3 258KM 190kW
Czasem slabo wchodzi szostka. Nie podoba mi sie sposob wrzucania wstecznego, nigdy nie wiem czy mam jedynke czy wsteczny ( i raz dobrze jebnalem w slupek na parkingu).
~bary@rowery.wroc.pl
SUV 2.3 258KM 190kW
Krotki zdecydowany skok,biegi wchodzą precyzyjnie,zadnych dziwnych odgłosów,swietna ergonomiczna "gałka" Mam porownanie do nowego RAV4- w ravie skrzynia to niestety koszmar!
~wiwien@onet.eu
SUV 2.3 258KM 190kW
Automat działa świetnie, po dłuższej eksploatacji zapomina się, że można przejść na pseudo manual. Już się nie chce więcej bawić zwłaszcza w korkach.
Mazda CX-7 SUV