Lista ocen Mazda MX-5 II (24) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojtek32b
Cabrio 1.6 16V 110KM 81kW
Od chwili zakupu (6 m-cy), poza rzeczami, które są standardem po zakupie (rozrząd, filtry, płyny, KONSERWACJA - bardzo ważna w Mx-5), nie zrobiłem nic. Wszystko jest sztywne, nic nie puka, nie brzęczy. Ahh, wymieniłem spaloną żarówkę zaraz po zakupie - koszt w granicach 15zł. Koszty innych części zaskakują swoją ceną... niską ceną. Zdecydowanie najdroższymi elementami są części blacharskie oraz oświetlenie, mechaniczne - lepiej niż dobrze.
~gracjant@op.pl
Cabrio 1.8 16V 146KM 107kW
Sprężynka od zamykania małego schowka wypadła mi z mocowania i klapka mi lata... (śmiech), a na poważnie to przerdzewiało mi trzymanie przewodu od pomiaru spalin, na odcinku kolektor, tłumik. Temat zniknie, po wymianie wydechu na kwasówkę. Pietą achillesową, tych aut to dach, a dokładnie połączenie - dach, boczne okno i trójkątne okienko. U mnie w czasie deszczu jest luzik, ale radzę do sprawdzać, przy zakupie.
~Nocturne
Cabrio 1.6 16V 110KM 81kW
Utrudniony dostęp do bagnetu oleju (przy szybie). Bardzo trwałe reflektory, ale stapiają się kostki (typowe w "Japończykach"). Elektryka generalnie niezawodna. Silniczki szyb słabną, antena się zacina. W mało używanych samochodach zawodzi hamulec ręczny (nierówna siła hamowania).
~prosac@interia.pl
Cabrio 1.6 16V 110KM 81kW
Jest to auto, o które trzeba dbać. Kanaliki odprowadzające wodę trzeba czyścić regularnie. Oleje - najwyższej jakości. Przy odrobinie zachodu odwdzięcza się niezawodnością. Jedyna awaria dotychczas - przepalona żarówka oświetlenia wnętrza.
~prosac@interia.pl
~d
S
~iroc
Cabrio 1.8 16V (BPD) 140KM 103kW
Naprawy to tylko przeglądy (plus mały problem z zaciskiem miałem, ale to raczej niewiele jak na 12 lat;-). Powiem tyle - aku mam od nowości i dalej daje radę!
~sir
Cabrio 1.6 16V 110KM 81kW
Nie jest to czolg, jak Lexus SC430. Japonczyk, prawdziwy japonczyk. nie psuje sie, ale nie jest to rewelacja.
~Eliaszko
Cabrio 1.8 16V 146KM 107kW
Jedynie wspomniane hamulce, ale zestaw naprawczy za 100 zł i jedziemy dalej.
~Kamil J.
Cabrio 1.6 16V 110KM 81kW
W mojej przez cały rok wymieniłem wyłącznik rozrusznika wart 50 złotych.