Lista ocen Mercedes 190 (272) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 333 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pablo _35
W201 1.8 i 109KM 80kW
Po wymianie sprężyn - jedna pęknięta - z tyłu (zaskoczenie ceną elementów - to chyba najtańsze zachodnie auto w utrzymaniu!!!) na nowo odczułem jakość jazdy tym samochodem. W układzie kierowniczym trzeba zwrócić uwagę na dobrą markę wspornika drążka kierownicy - lubi się szybko zużywać, wtedy układ kierowniczy ma tendencję do myszkowania... Jednak w całości - przewyższa wszystkie np. VW i ople. Bez porównania...
~jano
W201 2.6 i 160KM 118kW
Swietnie sie trzyma drogi ,moze byc za sztywny na niektórych polskich polatanych a jednoczesnie dziórawych jak ser szwajcarski drogach, ogolnie duuuuuuzy plus. jedynym mankametem sa tzw. kule gazowe lub jak kto woli zbiorniczki z gzem w tylnym zawieszeniu jest maly problem z nimi ale mozna je dostac, sa one odpowiedzialne za wspomaganie zawieszenia. dlatego daje ocene dobra a nie doskonala
~eRni
W201 2.0 E 118KM 87kW
Zaawansowanie techniczne układu jezdnego ma swoje odzwierciedlenie głównie w komforcie podróżowania. Pod tym względem zestrojenie jest dobre. Należy jednak pamiętać, że powoduje wyższy stopień skomplikowania i nie jest stworzone do sportowej jazdy. Przy złych warunkach drogowych i nadmiernej prędkości daje się to mocno odczuć. Przy spokojnej jeździe jest ok.
~Aleks
W201 2.0 102KM 75kW
Auto prowadzi się niesamowicie. Podstawa to opony co niestety dużo osób o tym zapomina. Po zrobieniu paru rzeczy w zawieszeniu jest wygodniejszy od mojego Mercedesa CLA 2017 czy C63 AMG kombi 2017. W zakrętach również dobrze się trzyma. Ja założyłem dystanse i jest jeszcze lepiej. Kierowanie tym samochodem to sama przyjemność.
~miroslaw998
W201 2.0 102KM 75kW
Tu ponownie odniosę się do poprzedniego auta.Tamto,krótkie i wązkie przy uwzględnieniu naszych dziurawych dróg gdzie dodatkowo trzeba było uważać aby plomby z zębów nie powypadały w porównaniu z dostojeństwem tego auta porównać się nie da.Są zapewne lepsze układy lecz to co zaoferowała mi ta marka w zupełności wystarcza.
~yngwie
W201 2.5 D 91KM 67kW
świetnie trzyma się drogi...mimo, iż podejrzewam, że wiele elementów mam do wymiany...ale to bym musiał napisać po wymianie ;) Jest b. wygodny. AAA tylny napęd...od kiedy go mam...nie chcę auta z napędem na przód...a z tym silnikiem można pojechać bokiem :) tylko niestety cierpi na tym most :( ale to jak w każdym tylno-napędowcu
~Erte
W201 1.8 i 109KM 80kW
Wymieniłem łączniki, gumy, amortyzatory i wszystko co już kwalifikowało sie do wymiany. Jazda to bajka, nic nie stuka ani nie puka. Dość miękki ale trzyma się bardzo dobrze drogi, po równym idzie jak czołg, no a po dziurach jak to po dziurach, co większe należy omijać a z tymi mniejszymi radzi sobie całkiem dobrze.
~Piotrek
W201 2.0 D 72KM 53kW
Tutaj jest super - autem jeździło się bardo fajnie, inne samochody które mialem okazję prowadzić (też duże) sprawiały wrażenie jakby latały po drodze, mercedes jedzie pięknie, jak po sznurku. Miękkość zawieszenia, lekkość wspomagania i duże koło kierownicy, bardzo podnoszą komfort jazdy.
~Vito Corleone, Wrocław
W201 1.8 i 109KM 80kW
To auto nie jezdzi...ono plynie po drodze. Dziury w naszych drogach pokonuje z gracja, asfaltu trzyma sie jak pociag szyn.Jego waga, i gabaryty (dlugosc) sprawia, ze jest bardzo stabilny na zakretach - to daje poczucie bezpieczenstwa i wygody. Przy tym, niesamowicie maly promien skretu. Sama przyjemnosc.
~Majkel81
W201 2.0 D 75KM 55kW
Po zakupie do wymiany poszły tylne amortyzatory - przy wchodzeniu w łuk z prędkością powyżej 50 i przy jeździe po nierównościach zarzucało trochę zarzucało tył samochodu. Teraz trzyma się jak przylepiony! W zimę przy tylnym napędzie nieźle wychodzi drifting ;)