Lista ocen Mercedes 190 (272) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 333 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Janusz
W201 2.0 D 72KM 53kW
MIekkie zawieszenie daje rade fotel mi sie złamał i bujam się na zakrętach jak wieśniak, wymiana sworzni przednich i tylnych amortyzatorw konieczna była po sprowadzeniu z niemiec podejzewam ze od nowości nie ruszane.
~Tomek z Lublina
W201 2.0 E 118KM 87kW
Komfortowy.Nierówności polskich dziur pokonuje w dostojny sposób (przyjemnie buja). Zawieszenie jak na lata produkcji bardzo zaawansowane i nieporównywalne z podobnymi rocznikami innych producentów. Niebywały skręt!
~Krzysztof84
W201 2.0 D 72KM 53kW
Auto znakomicie zachowuje się na drodze ( jedzie jak po szynach), jeździ się nim komfortowo może nie tak jak w W124 ale jest bardzo dobrze. Zawieszenie jest naprawdę trwałe idealnie nadaje się na polskie drogi.
~Tomasz
W201 2.0 D 72KM 53kW
Po mieście sobie radzi, na trasie płynie. W końcu każde koło z niezależnym zawieszeniem. Hamulce dobre, bez trudu blokują na suchym asfalcie 4 opony o szerokości 225mm (mój model bez ABSu).
~Mariusz
W201 2.5 D 91KM 67kW
Na początku ciężko było się przyzwyczaić do miękkego zawieszenia, potem okazało się że ma polskich krętych drogach praktycznie żaden samochód nie może dotrzymac mu kroku pod względem trzymania się drogi.
~ironfan
W201 2.5 D 94KM 69kW
Na śliskim zarzuca tyłem tylko gdy tego chcę, na suchym jedzie jak po sznurku. Zawieszenie dość miękkie ale nie kanapowate jak np w W124. Jedyna wada napędu na tył - dość łatwo zakopuje się w śniegu.
~misio
W201 2.0 i 122KM 90kW
Jest świetny. Przkładnia kulowa, bajecznie mały promień skrętu, wspomagania dobrze ustawione nie za mocne i nie za słabe. Wszystko wykonane bardzo solidnie jak na Merca z tych lat przystało.
~papus
W201 1.8 i 109KM 80kW
4 z dużym plusem ale to tylko ze względu na nasze nierówne i źle wyprofilowane drogi na których czasami ściaga na jedną lub drugą stronę. Na nowych płaskich jedzie jak sanki. Skręt 190 to bajka
~keyser soze
W201 2.0 D 72KM 53kW
Miękki, komfortowy. Jak na te lata dobry. NIESAMOWITY skręt !!! Manewry na parkingu to przyjemność. Trudno było mi sie przyzwyczaić do zachowania tylnego mostu na koleinach - mocno buja.

Usterki Mercedes 190

Mercedes 190 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~golabkrzys
W201 2.0 D 72KM 53kW
auto prowadzi sie dobrze mimo ze przy ostrej jezdzie zbyt bardzo sie przechyla w zakretach, zawieszenie spisuje sie super na polskich drogach, układ kierowniczy dziala lekko ale moglby byc bardziej precyzyjny