Lista ocen Mercedes 190 (240) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 365 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~eRni
W201 2.0 E 118KM 87kW
Silnik pracuje równo i zawieszenie dobrze wybiera nierówności. Aerodynamika jest dość dobra. To korzystnie wpływa na wyciszenie. Poza tym karoseria jest wyciszona słabo i widać, że na tym zaoszczędzono. Z racji wieku i zastosowanego napędu, słychać dźwięki z układu przeniesienia.
~tomek44445@wp.pl
W201 2.0 D 72KM 53kW
Z tym jest już gorzej, choć nie ma tragedii, ale podejrzewam, że to z tego powodu że mój miecio jest troszkę powypadkowy, więc trochę wieje od uszczelek przy przekroczeniu 100km/h heheh, a tak poważniej to troche słychać silnik, ale da się rozmawiać nawet przy 120;)
~Kamil
W201 2.0 E 118KM 87kW
Uwielbiam ciszę w samochodzie, dlatego uwielbiam jazdę w201. Pasażerowie za każdym razem zwracają uwagę na cisze panującą w kabinie pasażerskiej. Mam bezpośrednie porównanie z samochodami z tamtych lat i swojej klasie nie ma sobie równych.
~misio
W201 2.0 i 122KM 90kW
Jest bardzo cichy, nie klekocze bo to benzyna i po mimo że nie ma wygłuszenia w baczkach dzwi, czy tylniej klapie. Kiedy wioze kogoś kto nie jechał Mercem zawsze mi mówi że \"ale cicho ci idzie\" :) Bardzo komfortowe i ciche auto jak na małego sedana.
~LukiPotas@interia.pl
W201 2.0 i 122KM 90kW
Perfekcja w każdym calu.Wytłumienie w kabinie na najwyższym poziomie.Skrzynia i most cichutko.Mimo tego,iż nie posiadam oryginalnej maty tłumiącej pod maską,silniczek cichutki,a na wyższych obrotach wydaje przyjemny dla ucha pomruk.. :)
~Erte
W201 1.8 i 109KM 80kW
Założyłem nowe maty wyciszające kabinę silnika i jest ok. Silnik przy wyższych obrotach trochę robi sie głośniejszy ale dźwięk jest bardzo przyjemny i nie zagłusza wnętrza kabiny. Od otoczenia też wnętrze kabiny jest dobrze izolowane dźwiękowo
~Krzysztof84
W201 2.0 D 72KM 53kW
Wyciszenie jest znakomite zważywszy na wiek samochodu. Miałem okazje jeździć kilku letnimi dieslami i tam było głośniej. Przy prędkości ponad 100 /h można swobodnie rozmawiać. Choć np. BMW 525 TDS z 91r jest lepiej wyciszony ale to już wyższa klasa auta.
~Darek
W201 2.0 102KM 75kW
Do 100 km/h komfort, powyżej zaczyna się robić głośno ale hałas nie jest męczący {dużo gorzej znosiłem Opla Astrę}. Część winy leży pewnie po stronie opon Fulda, w ogólnej opinii są to jedne z najbardziej hałaśliwych.
~Pablito_88
W201 1.8 i 109KM 80kW
Jedną z największych niespodzianek. Auto jest niesamowicie ciche, wszystkie uszczelki wygłuszają jak powinny, przy 100km na godzinę na 5-tym biegu bez nawiewu i radia można rozmawiać półgłosem.

Usterki Mercedes 190

Mercedes 190 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Wojtas385
W201 2.0 i 122KM 90kW
Wnętrze jest dobrze wyciszone, przy prędkości rzędu 140km/h można spokojnie rozmawiać wewnątrz nie podnosząc głosu, później już słychać, że auto jednak do najbardziej opływowych nie należy.