Lista ocen Mercedes W124 Kombi (41) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~polishbastard
Kombi 2.5 D 94KM 69kW
Zaraz po odpaleniu sprawdzić, czy biegi wchodzą lekko. Jak skrzynia jest skapciała to ciężko wchodzi 1 i wsteczny. Albo olej dawno nie wymieniany. Jak ktoś chce może wymienić olej podczas oględzin. Albo wylać go do kasty i wlać z powrotem. Nie jest to duża zabawa, a wiele wam powie... Zazwyczaj wylewa się błoto zamiast oleju bo nikt o to nie dba. To akurat mały problem bo skrzynie można naprawić/wymienić... ale zawsze punkt do zbicia z ceny.
~Toofer
Kombi 2.2 150KM 110kW
Początkowy koszt wymiany oleju i filtra trochę p[przygniata jakieś 380 PLN ale warto to zrobić po zakupie i mieć z głowy... Skrzynia jak dla mnie komfortowa, nie ma problemów.. Oczywiście nei przerzuca biegów tak płynnie jak w modelach z 2005 roku ale naprawdę nie ma tragedii po własnoręczny podciągnięciu linki gazu kick-down działa i żadnych problemów skrzynia nie sprawia..
~paweł
Kombi 3.0 T 147KM 108kW
Automat sprawuje się naprawdę nieźle - jak na swoje lata. Jak zimna wiadomo, czuć zmianę biegów lekkim szarpaniem. Po zagrzaniu nie mam zastrzeżeń. Wiadomo, że nie ma co porównywać z 7biegowymi w nowych samochodach, ale czasem brakuje tego 5-ego biegu. Do miasta idealne rozwiązanie, po roku jazdy nie chce mi się już zmieniać biegów jak wsiadam do manuala.
~Paweł
Kombi 2.0 D 75KM 55kW
Biegi wchodzą lekko i precyzyjnie. W moim egzemplarzu czwórka zgrzyta - zużyty synchronizator(częste redukcje na czwórkę przed wyprzedzaniem). Po większym przebiegu dokuczają luzy na układzie napędowym (most, półośki, łączniki wału). Objawia się to szarpaniem po zmianie biegu.
~tygryso
Kombi 3.0 D 136KM 100kW
zawiodłem się na powolności 4 przełożeniowego automatu z tym silnikiem, szybko wł 4 bieg, a po mieście w uliczkach praktycznie jeździ na 3 biegu przy małych obrotach. 2.5l D w automacie jakoś lepiej jeździł (pomimo że był to zajechany majonez)
Kombi 3.0 188KM 138kW
trochę brakuje mu 5 biegu bo to automat powyżej 180km/h zaczyna być słychać silnik w kabinie ale tylko delikatnie (w poprzednim manualu miałem piątkę może stąd to uczucie) no i żeby ruszyć z buta trzeba mu przestawić na 2biegi bo z 4 to tak mułowaty trochę
~emil009
Kombi 2.0 109KM 80kW
Automat spisuje się dobrze chociaż poprzedni właściciel nie dbał jak powinien i teraz jest z nią troszeczkę problemów, ale ja się przyzwyczaiłem i jeżdżę :-) nie zamieniłbym się na manual. Choć czasem brak 5 biegu...
~karlos
Kombi 2.5 D 90KM 66kW
tu gorzej,synchronizator jedynki jest nieco zużyty przez co jej wrzucenie jest czasami nieco trudniejsze,drążek ma dość długi skok ,typowy dla aut z lat 90 -tych, pozostałe biegi wchodzą sprawnie
~w124
Kombi 2.3 136KM 100kW
Mały problem z wysprzęglikiem, który zobowiązuje jedynie do delikatnego wrzucania wstecznego. Skrzynia bez zarzutu. Przy b. wysokich mrozach gęstnieją smary w skrzyni, które nie utrudniają jazdy.
Dziennik kosztów dla Mercedes W124 Kombi
9,4
9,5
~nivomat
Kombi 2.5 D 94KM 69kW
Skrzynia dostrojona do silnika bardzo dobrze, ekstremalnie trwała.Po prawie 20 latach eksploatacji nie ma żadnych wycieków. Chociaż zdarza się haczenie podczas wrzucania jedynki.
Mercedes W124 Kombi