Lista ocen Mitsubishi ASX (149) - Skrzynia biegów

~Arturro
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
FATALNA! Biegi strasznie hacza przy zmianie. Szczegolnie jedynka i dwojka. Dodatkowo beznadziejnie zestopniowane sa przelozenia. Przez ekoterrorystow samochod nastawiony jest na maksimum oszczednosci. Co za tym idzie, komputer komputer rzada wbicia 6-tki przy predkosci 70 km/h (nawet podczas podjezdzania pod spora gore). Samochod obliczony na poruszanie sie po miescie. NIestety na autostradzie na 6 biegu przy predkosci 140 km/h silnik ma tak...
~Olo
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Najsłabszy punkt tego auta. Nie dość, że skrzynia tylko 5 biegowa, to jeszcze mało precyzyjna. Cyklicznie mam takie mały przycięcia przy zianie biegów. Kwestia przyzwyczajenia, ale tej klasy auto powinno mieć skrzynię precyzyjną. Być może skrzynia tak pracuje, że sam drążek zmiany biegów jest wyjątkowo długi. No i brakuje 6 biegu. W zamian za brak 6 mamy skrzynię bardziej elastyczną. Na 5 biegu da się jechać już 50 km/h (i nawet tak podpowiada...
~Ptaku_94
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Tylko 5 biegów, przez co przy prędkości 120 km/h na obrotomierzu jest już 3000 obrotów (przy 140 prawie 4000). Nie jest też najprecyzyjniejsza. ALE jest za to bardzo trwała i idiotoodporna (przy pierwszej wymianie oleju w skrzyni po zakupie okazało się, że w skrzyni nie było nawet grama oleju a mimo to ona działala jak gdyby nigdy nic przez te minimum 2 tysiące km). Dlatego też 3 gwiazdki :)
~Piotr
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
Bezawaryjną jak u mnie. Precyzyjna choć 1 nieraz topienie wchodzi. Po za tym pierwszy bieg jest tak krótki że aż żal. Z kolei między 5 a 6 tak minimalna różnica że ten piąty bieg jest niepotrzebny. Po za tym mogłoby być lepsze przełożenie. Maksymalny bieg 3tys obrotów i na desce 148km/h... znam naprawdę wiele innych aut które przy podobnej pojemności silnika (diesel) mają nawet 20km/h więcej.
~Shed7
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Krótkie przełożenia. Na 5 biegu można jechać już przy 60km/h przy spokojnej jeździe po mieście. Ma to pewnie przełożenie na spalanie. Niestety denerwujący jest odczuwalny opór przy wrzucaniu biegów. Zauważyłem to już na jazdach testowych mając porównanie do aut innych producentów. Ktoś powiedział, że ten model tak już ma i z czasem można się przyzwyczaić. Ja się jeszcze nie przyzwyczaiłem.
SUV Facelifting 2019 2.0 150KM 110kW
Biegi działają płynnie (z wyjątkiem wrzucania wstecznego, z którym w połowie przypadków pojawia się lekka trudność), wręcz same się "przerzucają", sprzęgło lekkie, jak dla mnie całość ze sobą idealnie współgra. Niestety przy częstej jeździe drogami szybkiego ruchu ewidentnie brakuje szóstego biegu, powyżej 120km/h silnik chodzi już uciążliwie głośno na piątym biegu.
~Pawel1507
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
W stosunku do Skody skrzynia "chodzi" ciężko - z wyczuwalnym oporem. Miałem nawet zamiar wymienić olej w skrzyni, ale dość szybko się do niej przyzwyczaiłem i już mi to nie przeszkadza. Myślę, że wymienię przed przebiegiem 100 tys. i wtedy zobaczę, czy będzie różnica. Może w trasie przydałby się 6 bieg ale nie dyskwalifikuję auta ze względu na to, że ma tylko 5 biegów.

Usterki Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Najnowsze usterki
Mr.
Mr.
@@KXeEm
~Michał
SUV Facelifting 2019 2.0 150KM 110kW
Jeżdżę autem ze skrzynią CVT, która niby symuluje biegi. Robi to bardzo niewprawnie - czasem nie widać różnicy czy jedzie się na 3 czy na 6 biegu. Nie szarpie, do toczenia się idealna i tylko dlatego ma 2 gwiazdki. Okropnie kastruje dość mocny silnik. Można jechać albo bardzo wolno albo pod czerwone pole. Skrzynia zupełnie zabiera środkowe pole obrotów.
Mitsubishi ASX