Lista ocen Mitsubishi ASX (149) - Skrzynia biegów

~Wiesław
SUV Facelifting 2015 1.6 117KM 86kW
SB pracuje bez zastrzeżeń, nic nie haczy. Zestopniowanie poprawne. Elastyczność na tym silniku oceniam na żałosną. Trochę irytuje zbyt długa wajha, coś a'la retro jak w Jelczu...
~Marek Bielsko-B.
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Skrzynia biegów bez zarzutów czasami coś jedynka jakby dziwnie się wybijała podczas zmiany biegów Brakuje 6-biegu byłoby oszczędniej i ciszej. Ale generalnie dobre wrażenie
~Michał
SUV Facelifting 1.8 150KM 110kW
Brak jakichkolwiek uwag. Wszytko chodzi płynnie, na 6 biegu można się toczyć już przy 60 km/h. Aby dynamicznie przyspieszać, powinno się trzymać obroty pow. 3500/min.
~MarcinS
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
Jest dobrze ale nie doskonale.Bardzo precyzyjna ale trochę cięzko chodzi. U mnie lekko haczy dwójka. Podobno ten typ tak ma...Przeszkadza ale nie jakoś bardzo.
~automit
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
w moim egzemplarzu 3-ka nie zawsze wejdzie od razu i trzeba jej gdzieś tam szukać. żeby włączyć 5-ty bieg muszę mocno wyciągnąć rękę - trochę za duże przełożenia.
~wik999@interia.pl
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
W/g mnie mało precyzyjna, dość długie skoki dźwigni. Komputer pokazuje bardzo wcześnie, że należy zmienić bieg na wyższy. Przestałem na to patrzeć i zużycie paliwa zmniejszyło się.
~JOŁMEN
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Drążek skrzyni dość wysoki , toporny, Biegi wchodzą całkiem okej. Sząłu nie ma ale jest poprawnie. W tej klasie aut nie odstaje od reszty.
~Mario
SUV Facelifting 2019 2.0 150KM 110kW
Długie przełożenia, do 120 km/h na 2 biegu. Bardzo mi to odpowiada. Nie ma ciągłego przerzucania biegami jak ma to miejsce w silnikach z niskimi pojemnościami+
~Michal
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
chodzi dobrze i cicho, ale na moje oko to skrzynia do Diesla - przelozenia nie sa zbyt szczesliwe, co powoduje "mulowatosc" silnika
~GypsyKing
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Plus za dość gładką pracę, ale wrzucanie pięciobiegowej skrzyni w 2017 r. to jakieś nieporozumienie. Jest to częściowa przyczyna braku dynamiki.
Mitsubishi ASX