Lista ocen Mitsubishi ASX (149) - Skrzynia biegów

~Mitsutrzydiamenty
SUV Facelifting 2019 2.0 150KM 110kW
5 biegów to zaleta jak i wada. Nie jest źle, biegi wchodzą bardzo sprawnie a elastyczność poszczególnych przełożeń jest bardzo dobra. Skrzynia sześciobiegowa napewno dałaby cichszą jazdę na autostradzie, ale jednocześnie musiałbym częściej wachlować drążkiem zmiany biegów. Mimo to do moich warunków eksploatacji auta pięć biegów jest jak najbardziej ok.
~JaJanusz
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Tu mam zastrzeżenia, lubię docisnąć i szybko zmieniać biegi. Mam wrażenie, że nie mogę tego robić ta szybko jakbym chciał i muszę jakieś 0,25 sekundy poczekać na położeniu "luz" zanim przeskoczę z 3 na 4. Poza tym strasznie brakuje 6 biegu na trasie, ale w końcu crossover to autko z założenia miejskie.
~arrasb
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Zdecydowanie element do poprawy. Średnia precyzja zmiany biegów - trzeba się jej po prostu nauczyć. Mogłaby być 6 stopniowa, zyło by się po prostu lepiej każdemu kierowcy. Rzecz jasna pamiętamy czasy gdzie 5 biegów królowało na dordze i nikt nie marudził...ale mamy 2018 rok! 6 biegów powinno być!
~Mariusz
SUV Facelifting 2015 1.6 117KM 86kW
Długi pałąk lewarka nie jest zbyt nowoczesny, skok lewarka również można by skrócić. Ogólnie biegi wchodzą szybko i gładko, ale sporadycznie potrafi zahaczyć. Przełożenia optymalnie dobrane do silnika. Jednak poza miastem, na S-kach lub autostradach, brakuje 6-tego przełożenia, i to bardzo.
~crowback
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
nie wiem, ale po przejechaniu 6tyś km - ostanio w tydzień ponad 2tyś km czuje jej niedoskonałości, bieg 6 nie zawsze wchodzi i można pomylić z 4, długie biegi (jak u japończyków) drążka, wajcha wysoka, czasem 1 na 2 jakby haczy, przydałby się automat jak nic albo sprawniejszy manual - znam lepsze skrzynie
~Wolan
Mitsubishi ASX
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Boję się dać pełną piątkę bo nie wiem czy nie trafię kiedyś na lepszą. Ta jest konkretna i bez zbędnych luzów czy oporów. Skrzynia z tym silnikiem tworzą zgrany tandem dzięki nim samochód jest elastyczny a przy redukcjach można nawet pokusić się o "sportowy pazurek szczeniaka" ;-))
~Arkadiusz
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Jest dobrze, ale 6 byłaby trafieniem w 10! Po przekroczeniu 90-100km/h mamy czasem dorcuh potrzeby przerzucenia na wyższy (6) bieg... którego po prostu nie ma. Po kilku dniach przyzwyczajamy się, że ten silnik powyżej 100 km/h po prostu musi wejść w ciut wyższe obroty.
~Marek
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Skrzynia ma moim zdaniem pewne niedociągnięcia. Mimo, że jazda na rozgrzanym samochodzie jest po prostu bez zarzutu, to dopóki ten samochód się nie rozgrzeje, dźwignia chodzi dość ciężko. Nie jest to duży zarzut, ponieważ wystarczy ok. 5 minut jazdy by wszystko chodziło jak należy.
~K
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
Krótkie drogi prowadzenia długiego lewarka. Precyzyjna i przyjemna w użyciu. Niestety już dwa razy nie mogłem wrzucić 2ki, przejechałem kilka metrów na 1 i problem zniknął. Serwis nic nie stwierdził, bo jak do nich dojechałem było ok. Jak to w Mitsu 2ka haczy.
~Sylwek
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
niektorzy pisali, ze czasem maja klopoty z 2. biegiem - nie ja. czasem jacys malkontenci pisza te opinie i wymagania maja jakby kupili auto przynajmniej za 150tys. jeszcze raz to powiem - zadnych problemow z biegami - wchodza gladko i precezyjnie.
Mitsubishi ASX