Lista ocen Mitsubishi ASX (153) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

~ad1967
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
To już mój drugi raport spalania po 37 000 km na gazie - samochód spisuje się bardzo dobrze, średnie spalanie z całego przebiegu wynosi 8,09 l na 100km. Pokonuję dziennie trasy mieszane czyli 8 km dojazd do miasta i 5 km w ruchu miejskim. Koszt przejechania 100 km to dzisiaj wydatek 15 - 17 PLN z uwzględnieniem PB (2,5PLN). Samochód jak na razie bezawaryjny leję paliwo i jeżdżę.
~Pawel1507
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Koszty paliwa na przyzwoitym poziomie ze względu na stosunkowo niskie spalanie - pozytywnie mnie tym zaskoczył. Serwis porównywalny z innymi markami. Utarło się, że Mitsubishi ma bardzo drogi serwis, ale ja tego nie potwierdzam. Za przegląd w ASO po 4 latach zapłaciłem ok. 500 zł z moim olejem i filtrem kabinowym. Podobne ceny są w ASO innych marek.
~Mitsutrzydiamenty
SUV Facelifting 2019 2.0 150KM 110kW
Eksploatując Lancera koszty były zawsze przewidywalne i rozsądne. Dla ASX wróżę taką samą przyszłość. Czyli wymiana oleju i filtrów, zalanie plynu do spryskiwaczy i benzyny do baku, oraz wymiana klocków hamulcowych i rzadziej tarcz. Ad Blue brak, dwumasy brak, fapa/dpfa brak, turbo brak, paska rozrządu brak. Czyli można tankować i cieszyć się jazdą.
~Artur
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Bardzo dobre wyniki spalania osiągam dzięki codziennej jeździe do pracy (40km w jedną stronę) na drodze krajowej w 4 osoby. Prędkości 50-100 km/h, mała ilość skrzyżowań. Bardzo często włączam tempomat. Spokojna jazda. Silnik z małym momentem obrotowym. Częsta jazda z klimatyzacją nie wpływa na wyniki spalania. Autko godne polecenia.
~Marcel2
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Normalna jazda średnio 6l/100, autostrada 140 km/h - 7 l/100. 8 lat wymiana klocków z przodu, wymiana amortyzatorów przód (poszedł lewy). Świece przy 80000 km. Nie serwisowałem w serwisie fabrycznym. Wolałem u mechanika a kupić lepszy olej i filtry. O samochód nie dbam tylko jeżdżę i leje paliwo.
~Wiesław
SUV Facelifting 2015 1.6 117KM 86kW
Cena jest jadalna, jednak skłaniałbym się ku co najmniej średniemu poziomowi wyposażenia. Zapasu nie ma, alusy ładniejsze są od średniego poziomu wyposażenia podobnie jak i nakładki na nadkola. Co do spalania to za krótko trwała jazda aby coś miarodajnie stwierdzić. Ale okolice 8l to będzie normal.
~wlasciciel
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
ekonomicznie 6 w trasie (z klima); typowe miasto nie wiem, za malo jezdze w korkach; w trasie jadac 90 tempomatem zchodzi do 5,6 (wg spalanego paliwa - nie licznika; licznik oszukuje ok. 0,5-1 litra. Przeglad w stolicy 900 (pierwszy: wymiana oleju; f. oleju. powietrza, prawie nic poza tym).
~NaTrasie
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
Zużycie paliwa w zależności od stylu jazdy \"na spokojnie\" udało mi się zejść poniżej 5L/100 trasa ok. 160 km. Choć można bez problemu podwoić ten wynik przyśpieszając ostro przy każdym wyprzedzaniu ;) Z resztą jak w każdym aucie. W mieście, w moim przypadku krótkie odcinki ...więc co tu pisać.
~Krzyś
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
Nie przejechałem jaszcze 1000km, wiec na razie jeżdzę spokojnie, bo silnik jest jeszcze na dotarciu. Na razie spala około 3,5 l/100km. Przy jeździe mieszanej 30%miasto 70%trasa i prędkościach około 100km/h. Średnie maksymakne spalanie przyjąłem szacunkowo, bo kusi wciskanie gazu w tym autku.

Usterki Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Najnowsze usterki
Mr.
Mr.
@@KXeEm
~wik999@interia.pl
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
Komputer kłamie przy bardzo spokojnej jeździe na odcinku ok. 100km pokazał 3,9 l/100km. W/g komputera spalanie 5,6l, rzeczywiste podczas różnorodnej jazdy to ok. 6,5. Sporo pali przy większych prędkościach. Spostrzeżenia po 10k km - spalanie mieści się w granicach między 6 a 7l/100km.
Mitsubishi ASX