Lista ocen Mitsubishi ASX (153) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

~JOŁMEN
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Wymieniałem zacisk hamulca, Wypadają śrubki z podsufitki , łatwo zarysować lakier, plastiki twarde , silnik lubi olej co 10 tys km. Podobnie filtry
~Marek
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
Regularnie lać olej, wymieniać filtry i sprawdzac luzy w zawieszeniu, reagujac na ewentualne wybicia, jesli jeździcie w terenie. I tyle.
~JaJanusz
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Gazu nie mam bo to "nówka nie śmigana", a na gwarancji mi zależy ale i tak koszty są na razie OK. Ale co ja mogę po 6k km powiedzieć?
~lookoff
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Mało pali, nie psuje się, a serwisować można poza ASO. Ewentualne koszty napraw blacharskich w ASO mogą zaszokować, dlatego lepiej nie rezygnować z AC.
~Zbigu
SUV Facelifting 1.8 150KM 110kW
Do tej pory to pokrywam koszty tylko paliwa. Wykupiłem pięcioletnia gwarancję i dostałem 5 kuponów na przeglądy. Jak się skończą to pewnie zaboli.
~Krystianmarek
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Przy gazie koszt 100 km ok 17 - 18 zł. Wtrysk benzyny co kilka suwów. Zużycie paliwa bardzo uzależnione od temperatury zewnętrznej. Różnica nawet do 2 l/100.
~Sebastian
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
W serwisie założyli mi gaz koszr - 4tyś.. Szczerze średnio benzyny pali 6,7 a gazy 8,2. To jest według moich obliczeń, kom podaje ciut mniej
~Jarek
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Spalanie jak na takie auto rewelacyjne na krótkich odcinkach ok. 30 km zawsze poniżej 7 litrów. Na dłuższych poniżej 6 litrów na 100 km.
~Kriss Cross
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
Brak usterek i niskie spalanie to ewidentne plusy utrzymania auta. Ale przeglądy gwarancyjne ASO nie są tanie a i oryginalne części zamienne straszą cenami!
Dziennik kosztów dla Mitsubishi ASX
6,8
7,3
~Bow
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
Przeglądy co 15 tyś i droższe niż np Toyota Hilux. Mały samochodzik a przeglądy drogie jak u Lexusa. Nie polecam tego chytrego producenta.
Mitsubishi ASX