Lista ocen Mitsubishi ASX (153) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

~Paweł
SUV Facelifting 2015 1.6 117KM 86kW
Jestem bardzo mile zaskoczony tym jak ekonomiczny jest ten silnik. Montowanie do niego LPG to grzech ciężki. Czytałem różne opinie ale po zakupie samochodu przekonałem się, że wiele ocen spalania jest wyssanych z palca. Wszytsko zalerzy od stylu jazdy :)
~Grzegorz
SUV 1.8 DID MIVEC 116KM 85kW
Koszty części i serwisu (co 15000) to kosmos i już nigdy aut japońskich! Zepsuła mi się turbosprężarka - nowa 13500 netto Zepsuło mi się koło pasowe - nowe 1900 netto Koszt serwisu - do 700 zł do 3500 zł, a miałem takie co 3 miesiące ...
~Marcin
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Jeżeli chodzi o spalanie - wydaje się że będzie dobrze, można otrzymać niskie wyniki spalania. Jak się naciśnie spalanie rośnie. Trzy lata pełnej gwarancji + przegląd co rok lub 20.000 km każą myśleć optymistycznie o kosztach eksploatacyjnych.
~Olo
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Jak na razie to tylko koszty związane z tankowaniem. Średnie spalanie przy mojej ciężkiej nodze to trochę ponad 6 litrów na 100 km. Co jest wynikiem naprawdę dobrym dla auta o tak wysokiej sylwetce i nie najniższej masie.
~kaisanab
SUV Facelifting 1.8 150KM 110kW
6-6,5 l/100km w trasie, 7,5-8 l/100km w mieście i na autostradzie to nie są oszałamiające wyniki, ale może być. Jednak gdyby 6 bieg był dłuższy spalanie na autostradzie i w trasie byłoby niższe. Serwis Mitsubishi jest drogi.
~Cyklop
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Samochód w trasie pali 7,2 litra, w mieście 8,8 - razem średnio ok. 8,0 litra/100 km, pewnie z większym silnikiem paliłby mniej (niestety tak zazwyczaj jest). ASX ma kiepski współczynnik oporów powietrza (przód auta)...
~michal
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Co do zużycia paliwa to na trasie 230 km przy temperaturze -10 stopni wiekszosc trasy byla pokonywana autostrada i droga expresowa srednie spalanie na komputerze wykazalo 6,9 litra. Na baku pelnym powinno sie przejechac okolo 950 km
~michas1981@op.pl
SUV 1.8 DID MIVEC 116KM 85kW
jak na razie komputer pokazuje 4.6 średnie spalanie...czyli wynik doskonały...do tego ten system wyłączania silnika na światłach..super....znajoma pokonując trase z nad morza uzyskała spalanie 3.8 (wersja 150 konna)wynik super
~asx
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
tutaj to super, jeździłem testowym, przede mną auto cały czas na testach. jak testy to testy, bez oszczędzania. obroty pod max i gaz w podłodze, na kompie śr spalanie 7,2. na pewno nie wszyscy go tak żyłowali ale mimo to wynik b.dobry
~Arkadiusz
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Bez zastrzeżeń. Paliwożerny nie jest (BMW 2.0 z turbiną "zjada" znacznie więcej benzyny). W trasie przy normalnym poruszaniu się spokojnie w granicach 5.8-6.2 l/100 km. W mieście przedział 7.2-7.8 l/100 km.
Mitsubishi ASX