Lista ocen Mitsubishi Colt V (67) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Niker
Hatchback 1.3 i 16V 82KM 60kW
Biegi wchodzą łatwo, szybko i przyjemnie ale niestety: - przy wrzucaniu wstecznego trzeba uważać bo lubi zazgrzytać, - czasem 2-ja nie wchodzi gładko (podobny problem u kolegi, zazwyczaj jednak nie ma problemów). Ręczny mocny jak cholera. Już przy pierwszej nastawie autko nie leci, nawet z górki o dużym kącie pochylenia. Prędkości maksymalne przy określonych biegach: Na 1-nce do 45 km/h, na 2-jce do 85 km/h, na 3-jce to około 125 km/h,...
~Misiek
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Dobrze zestrojona, elegancko wchodza biegi. Rzekłbym że zmiana biegów to przyjemność, tak samo jak praca sprzęgła, naprawdę miękkie. W mojej opinii brakuje 6 biegu, bo gdy chcemy trochę poszarzowac będzie nas irytowało wycie juz od ok 120 km/h
~atrax1
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
W momencie zakupu skrzynia była głośna - coś charczało, biegi ciężko wchodziły i dźwignia zmiany biegów nie wracała do pozycji wyjściowej. Po wymianie kilku łożysk (trudno je było dostać) i przesmarowaniu i rozruszaniu wybieraka, wszystkie problemy ustąpiły.
~IGNS
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Skrzynia biegów to najlepsza rzecz w tym samochodzie. Chodzi płynnie, precyzyjnie w sumie trudno to opisać słowami trzeba zobaczyć samemu. Mam porównanie z Toyotą Corollą z 2007r. i muszę przyznać że Toyota może się schować jeśli chodzi o skrzynie biegów.
~TheCat
Hatchback 1.6 i 16V GLS 103KM 76kW
Bardzo precyzyjna i pięknie cicho klika przy zmianie przełożeń. Biegi wskakują same i można je całkiem szybko zmieniać. Mały minus za wsteczny, gdzie trzeba czasem 2 razy wcisnąć sprzęgło gdy jest zimny. Jest hydrauliczne.
~Bartła
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Skrzynia w porządku. Jak trzeba zmienić szybko bieg to to robi bez zbędnych zgrzytów. Zmienia biegi z kliknięciem co mi się podoba. Jedynie wsteczny potrafi przyhaczyć tak, że trzęsie autem ale to też w określonych sytuacjach.
~Lolek
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Skrzynia biegów chodzi lekko i precyzyjnie. Polecam jedynie wymienić w niej olej bo po ok 20 latach znajduje się tam coś co bardziej przypomina wodę niż to, co wlewano tam w fabryce.
~Kamil
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
W moim egzemplarzu pracuje ok. Czasami zdarza się że bieg nie chce się wbić na postoju ale wystarczy wrócić do "luzu" i za drugim podejściem bez problemu :)
~mdablju
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Biegi wchodzą ciężej niż w hondzie ale precyzja jest doskonała. Nigdy się nie obawiałem o skrzynię biegów bo po prostu ta od 3 lat u mnie (a od 18 w ogóle) pracuje idealnie.
~sauber5
Hatchback 1.3 i 16V 82KM 60kW
według mnie trochę za krótka w trasie (przy 100km/h na piątym biegu ma już 3 tys. obrotów), ale do miasta jest świetna (piątkę wrzucam przy 60km/h i nie ma problemu z elastycznością)