Lista ocen Mitsubishi Eclipse Cross (19) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mario
SUV 1.5 T 163KM 120kW
Sporo czytalem o tym samochodzie nim sie zdecydowalem na zakup i musze powiedziez za zaskoczyly mnie 2 rzeczy: wyjatkowo niskie spalanie w cyklu mieszanym i poza miejskim i stosunkowo wysokie spalanie przy predkosciach autostradowych. Spodziewalem sie zupelnie odwrotnego wyniku. Dodam jeszcze, ze samochod bardzo dobrze nadaje sie do eco-drivingu, przy spokojnym operowaniu pedalem gazu i predkosciach 60-100km/h spalanie moze spokojnie spasc...
~Krzysztof
SUV 1.5 T 163KM 120kW
Koszty utrzymania, praktycznie żadnych dodatkowych poza paliwem. I tutaj zatrzymam się na moment dłużej. Realne spalanie po okresie ponad 21000 tysiącach km w ciągu roku (więc chyba mogę się czymś z Państwem podzielić). Trasa droga krajowa, średnia prędkość 55 km/h (czyli od 50-80 km/h) 5,8l - tak to prawda !!!! Autostrada, prędkość 120-140 km/h - 9,5l. Jadąc szybciej 150 - 160 km/ h będzie 11,3l. Miasto odcinek 3,5 km, mnóstwo...
~Piotr
SUV 1.5 T 163KM 120kW
I tutaj się nie spodziewałem po czytałem opinie bierze dychę a tu niespodzianka trasa Ustroń do Żory wislanką jazda na Eko na emeryta 70-90km/h średnie spalanie 5,5l potem autostrada do Tarnowskich Gór trasa 130km/h zjazd i 10km toczyłem się przez Bytom średnio wyszło 6,1l/100km. Jazda dynamiczna Nowy Targ-Skoczów z korkami w godzinach szczytu 7,5l/100km. Może umiem jeździć tym autem bo wcześniej jeździłem hybrydą
~Franz Maurer
SUV 1.5 T 163KM 120kW
Lubi paliwo. przy jeździe Eco, można zejść do 5,8 ltr. Ciężko to osiągnąć, mając do dyspozycji tak zestrojony silnik i skrzynię. Po prostu prowokuje do szybszej jazdy. średnie spalanie na poziomie 8,5 ltr, przy spokojnej jeździe. Jak chce się poszarżować, to potrafi wciągnąć 13 ltr. Trzeba pamiętać, że to auto dosyć wyskokie.
~B
SUV PHEV 2.4 188KM 138kW
Średnie minimalne zużycie paliwa to zero (zakładka poniżej pt. zużycie paliwa nie pozwala na wprowadzenie takiej wartości). Auto w codziennym użytkowaniu w praktyce jest samochodem elektrycznym ( zasięg 50 km) Jazda na prądzie i korzystanie z odzysku przy hamowaniu skutkuje min mniejszym zużyciem hamulców.
~Ewbes
SUV 1.5 T 163KM 120kW
Pozostawiam do oceny każdego indywidualnie, dla mnie ok.9-10 litrów w zakorkowanym dużym 800- tysięcznym mieście, na krótkich 5-7 kilometrowych codziennych trasach, jest do przyjęcia. Trasy krajowe ok.7.5 l/100km . Autostrada prędkość 130-140km. to spalanie ok.10 l/100 km
~Jarek Marcukiewicz
SUV 1.5 T 163KM 120kW
Pali jak smok , norma przy normalnej jeździe po mieście to 12 litrów, ciężko zejść niżej , 100 na autostradzie to 9,5 litra powyżej nawet nie chcę pisać, nie polecam, pali tyle co BMW 3 litry z 6 cylindrowym silnikiem , MASAKRA !!!!!!!!!!!!!
~AdamKrk
SUV 1.5 T 163KM 120kW
Ostatni koszt:, przegląd w ASO ze stycznia,po 2 latach użytkowania, wymiana oleju,filtrów, wgranie 2 aktualizacji koszt 934 zł Przy jeździe typowo miejskiej, ale bez szaleństw spalanie nie schodzi poniżej 10 litrów
~Andrzej
SUV PHEV 2.4 188KM 138kW
Silnik hybrydowy znacznie obniża koszty eksploatacji, nie należy porównywać spalania do aut pokroju toyoty yaris, jest to duży suv 4x4
Dziennik kosztów dla Mitsubishi Eclipse Cross
6,9
~Paweł
SUV 1.5 T 163KM 120kW
Koszty jak w tej klasie. Sądzę że potem znacznie taniej niż konkurencja. Przerobiłem to z Lancerem. Myślę że się nie zmieni.