Lista ocen Mitsubishi Lancer VI (58) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kazp@tlen.pl
Kombi 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Czesci niedrogie.Duzy wybor czesci uzywanych.Bardzo niskie zuzycie paliwa przy ekonomicznej jezdzie. Podane minimalne spalanie uzyskalem w czasie jazdy z szybkoscia do 100km/h . Moze wyglada ono nieprawdopodobnie ale jest uzyskalem je na trasie Zgorzelec-MIelec.Badanie przeprowadzilem dwukrotnie tankujac pod korek. O zadnej pomylce nie moze byc mowy.Przyznaje ze jechalem na oponach Continental Eco( 2,5 atm).W czasie jazdy staralem sie utrzymac...
~Wojtek
Kombi 1.6 GLXi 16V 4WD 113KM 83kW
Zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe mieszanej ok. 6.5l, natomiast przy bardzo ostrej jeździe na wysokich obrotach zwiększa zużycie paliwa nawet do 10l. Normalne części eksploatacyjne jak np. klocki hamulcowe (komplet na tył i przód) można kupić już za 200 zł (niestety takie hamulce kiedy się je bardzo rozgrzeje niestety tracą swoje właściwości i jest to bardzo odczuwalne pod pedałem hamulca). Inne części takie jak filtry itp. można również...
~jasko email jczernek@tlen.pl
Kombi 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Na benzynie (tylko) jezdzilem okolo pol roku wiec powiem ze okolo 8/9/10 l. Na gazie ostatnio za 68 zlotych przejechalem 410 km. Uwazam to za bardzo dobry wynik. Trasa Zywiec-Cieszyn-Zywiec to ponad 100 km w gorskim terenie. Na nowej drodze 120-140 jechalem z uzyciem tych czarodziejskich przyciskow. Piekna jazda. Regularna wymiana filtrow, olejow, swiec no i po 100 tys. paska rozrzadu i pradnicy/klimy to wszystko. No moze dodatkowo kable WN...
~Krzysiek
Kombi 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Według mnie świetnie, gaz nie potrzebny. Przy dynamicznej jeździe w mieście spalanie około 8,6 l/100, w trasie przy dynamicznej jeździe autostradowej można spalić i powyżej 9 (trzeba się postarać, a po za tym u nas nie ma gdzie jeździć z takimi prędkościami). Przy normalnym podróżowaniu w trasie to około 7 l/100, można zejść niżej (mniej więcej 6,5) jeżeli jedzie się z prędkościami pomiędzy 90-110 km/h, bez szarpania.
~t-bag
Sedan 1.3 75KM 55kW
Moim zdaniem auto mogłoby nieco mniej palić, jednak silnik jest wykonany w technologii ośmiozaworowej i nie można od niego wymagać zbyt dużo. Pełny wtrysk paliwa. W trasie spala w okolicach 6,5 litra/100km, przy prędkości rzędu 90-110 km/h. W mieście około litr więcej. Auto nie prowokuje do sprintów spod świateł, ale po dłuższym zapoznaniu porusza się w ruchu miejskim więcej niż sprawnie. W dodatku przyjemnie.
~Piotras88
Sedan 1.6 16V 113KM 83kW
w mieście potrafi sobie sporo wypić, ale na szczęście mam instalację gazową. W trasie przy spokojnej jeździe zszedłem do 7.3 przy 100 kmh. 100-140 km/h daje około 9l na trasie, 160-180km/h to już 12 litrów. Mowa oczywiście o gazie. Ceny części niedrogie pod warunkiem, że zaopatrujemy się w zamienniki. Gorzej, jak ich nie ma - 4 śruby regulacji tylnego zawieszenia w orginale to 140zl
~xiff
Kombi 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
LPG 9/100 - w zasadzie bez różnicy czy w mieście czy poza. Części nie są jakoś specjalnie drogie. Blacharka tańsza niż do poloneza :) Zderzak 150, błotnik 120.. Auto kupiłem w kiepskim stanie więc dużo musiałem w niego włożyć, ale za to jest auto wdzięczne. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Naprawdę. Były usterki ale nigdy takie żebym nie mógł z tym jeździć.
~karos@o2.pl
Kombi 2.0 GLX D 68KM 50kW
Jeszcze nic poważnego nie musiałem robić. Komplet rozrządu tj 2 paski i 3 rolki oraz napinacze razem z wymianą około 550zł struchlałe łączniki stabilizatora przód 2szt=około 30zł, filtr paliwa i powietrza w to W W sumie kilka dych. Sworzeń wahacza chyba około 40zł. Tyle wydatków po zakupie. po wymianie spokój.
~Patison
Kombi 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Zuzycie paliwo miescilo sie w granicach zdrowego rozsadku, zaznaczam ze jezdze bardzo ekonomicznie. Rekord spalania to 5,4 l/100 (stosujac technike tzw eco driving) i to troche po miescie troche w trasie. A przecietnie palil 7,2 l/100. Maksymalnie spalil 8,7 przy jezdzie po autostradzie pod wiatr z predkoscia ok 150km/h
~woohash
Sedan 1.6 16V 113KM 83kW
no i tu jest pieta achillesa tej marki. Ja mam dosyc ciezka noge wiec moj portfel to odczuwa.ceny napraw no coz japonczyki zawsze byly drozsze od innych marek w eksploatacji.czesci sa dosc drogie ale za to bardzo dobre jakosciowo.i tak wydawalem mniej na naprawy niz na golfa 3 r.94 poniewaz w mitsu praktycznie nic sie nie psulo.