Lista ocen Nissan Primera I Sedan (106) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 136 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~limes
Sedan 2.0 16V 115KM 85kW
Co do ogrzewania nie wiem jaką postawić ocenę ponieważ Primera z silnikiem 1.6 nie grzała prawie wcale i nie pomagała wymiana termostatu, odpowietrzanie układu i wyciągnięcie i sprawdzenie samej nagrzewnicy. W Primerze 2.0 ogrzewanie jest znakomite i jeszcze w żadnym aucie takiego nie miałem. Rozgrzewa się zimą przy temp. -15 po przejechaniu 2-3 km. i robi się ciepło. To że opisuje P10 2.0 to daje (5)
~Józef 23
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
Z jednej strony sam układ wentylacyjny i gorzewanie działają dobrze. Nigdy nie zaparowały mi szybe ( czy ta przednia czy boczne ) W ruchu miejskim auto nagrzewa się w środku ( mróz na zewnątrz ) w kilka minut ( po 5 km drogi ) . Niestety szwankuje układ sterowania dmuchawą. Nie działa pierwszy bieg. Trzeba przeczyścić płytkę sterująca. Klimatyzacji brak.
~opszyns
Sedan 1.6 90KM 66kW
Nie mam klimatyzacji wiec latem w upałach można za przeproszeniem zdechnąć. Zimą też ale z gorąca :-) Szybko robi się ciepło za to duży plus.Wentylacja działa dobrze jednak przydał by się jakiś filtr pyłkowy ale to w autach z klimą. Przy obiegiem zamkniętym jadąc w piachu i kurzu wszystko leci do środka. Ocena przeciętna.
~ściana_wschodnia
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
To słaby punkt primery, z tego co zauważyłem w innych P10 to pokrętło regulacji nawiewu zawsze i wszędzie działa tylko w 4 ustawieniu, coś tam się przepala i tylko na maxa da się ustawić. Moja gablota jest dość stara więc uszczelki przy drzwiach sparciałe a przy predkśćiach 120+ szumi jak na morzu.
~GregOSW
Sedan 2.0 16V 115KM 85kW
I tu mały problem .... bez klimy w aucie naprawde ciężko jechać w trakcie upałów bo ma jakieś dziwne tendencje do nagrzewania się blach i taki konkretny piekarniczek się robi w nim, ale w normalnych warunkach i zimą PIKABELA ;) przydaje się wtórne ogrzewanie powietrza.
~Maciek S
Sedan 1.6 90KM 66kW
Nie ma czego się przyczepić. Szybko w środku robi się ciepło a możliwości ustawienia nadmuchu jest wystarczająco dużo. Mniej paruje niż Nissan Note, którego kupiłem jakieś 2 lata temu. Myślę, że Note, który ma klimatyzacje jest lepiej uszczelniony.
~Lucky
Sedan 2.0 16V 115KM 85kW
Beznadziejne ogrzewanie.Zaczyna cokolwiek grzać dopiero po około 10 minutach jazdy a jego wydajnośc jest po prostu tragiczna!W zimie dopiero po godzinie jazdy mozna zdjąć kurtkę bo inaczej przeziębienie murowane! Nawiew na szyby też jest za słaby.
~KaMKaJ89
Sedan 2.0 16V 115KM 85kW
Samochód gdy się nagrzeje dość ciężko schłodzić. Nawiew mógłby być trochę mocniejszy. Jeśli w aucie jest sucho, w mokre dni wystarczy włączony nawiew aby szyby nie parowały, a jeśli działa klimatyzacja wtedy o parowaniu nie ma mowy.
~jimispy
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
Klima bez zarzutu. spadek mocy niezbyt odczuwalny. Nowe konstrukcje bardziej się dławią po jej włączeniu. Ogrzewanie- no cóż tu minus. Przy niskich temperaturach jak minus 30 stopni ma problemy z dogrzaniem wnętrza.
~Barthez
Sedan 1.6 90KM 66kW
szyby nie paruja jak to jest w astrze jak troche popada, w zimie szybka jest ciepło około 3-5km.Wadą jest że padają płytki potecjometryczne wtedy działa tylko 4 bieg, ale dobry szrot i dostaniesz płytke za 30-50zł
Nissan Primera I Sedan