Lista ocen Nissan Qashqai I Crossover (175) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 104 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~batic@gazeta.pl
Crossover 1.6 115KM 85kW
ZUZYCIE PALIWA W MIESCIE TAK JAK SIE SPODZIEWAŁEM - 9L (TYLE CO MOJ SEAT 1,4 .SPADA PONIZEJ 9 (JAK WYŁACZE KLIME ALE MUSI BYC PONOĆ WŁACZONA CAŁY CZAS) NA TRASIE GORZEJ PRZY WYŻSZYCH PREDKOSCIACH OBROTY SĄ TAK DUŻE ZE SPALA SPORO PRZY 160KM/H TYLE CO W MIESCIE. JESLI CHODZI O PRZEGLĄDY TO PRZY WYMIANIE OLEJU WLALI MI PÓŁSYNTETYK...DLACZEGO? NIE WIEM WALCZE SIE Z NIMI O TO
~Piotr
Crossover 1.6 117KM 86kW
Samochodem mam od nowości. Doskonały samochód do jazdy po mieście w szczególności po nierównościach i dziurach. Na LPG już zrobiłem 80 tyś. km. Jest to bardzo tania eksploatacja samochodu. Nie czuć różnicy czy się jeździ na benzynie czy na LPG. Widać za to różnicę przy eksploatacji - na LPG jest dużo taniej. Nawet pomimo konieczności kontroli zaworów.
~zygmunt
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
Serwis Nissana miał oczywiście ceny z kosmosu, w dodatku co 20 tys. chcieli wymieniać klocki sugerując, że lubię ostrą jazdę... Po zrezygnowaniu z ASO zrobiło się znacznie lepiej. W dodatku jest od groma zamienników, bo to silnik z Megane. Wymiana rozrządu po 100 tys. kosztowała parę setek, nie pamiętam dokładnie. A poza tym filtry, olej, tarcze po 115 tys.
~Grzegorz z Warszawy
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
Kupiłem auto krajowe systematycznie serwisowane w ASO. Poprzedni właściciel bardzo skrupulatnie kolekcjonował wszystkie faktury i było tego trochę - większość choroby wieku dziecięcego. Po 100000 wymienione dwa przednie wahacze to chyba dość szybko. Spalanie? "Chciałbym" przekroczyć 5,4 l/100 jeżdżąc 80% w mieście - nie da rady ;-)
~AMP
Crossover 1.6 Start/Stop 117KM 86kW
Tutaj totalne zaskoczenie. Auto sporych gabarytów, szczególnie jak ktoś przesiada się ze starego małego kompakta, a spalanie rewelacja. Trasa Olsztyn-Warszawa nie przekraczając 110 km/h - 5,5l!!! Przy bardziej dynamicznej jeździe z bagażami i 3 pasażerów - 6,5l. Fakt, że jak się dociśnie np. 150-170 km/h to pali 10l, ale to nie ato do takiej jazdy.
~Janusz
Crossover 1.6 115KM 85kW
W mieście spalał nawet 12 l/100km ale to przy korkach i średniej prędkości 18-20km/h. Nie wierzę w bajki o spalaniu 8l chyba , ze ktoś jedzie obwodnicą małego miasteczka i zalicza to do spalania w mieście. W poprzednim innym aucie 110KM spalanie w Krakowie zimą było 11 litrów. Minimalnie na trasie z klima 6,7l przy w miarę ekonomicznej jeździe.
~Picek
Crossover 2.0 140KM 103kW
Jazda wyłącznie po mieście to jakieś 12 litrów na setkę i nie jest to zakorkowane miasto. Wspominając wycieczki samochodowe po miastach typu Warszawa mogę śmiało przypuszczać, że te wartości mogą wzrosnąć jeszcze o 1-2 litry. Na trasie średnio pali 8-9 litrów. Przy jeździe jak dziadek poniżej 7,5 się raczej nie zejdzie.
~Japoniec
Crossover 1.6 Start/Stop 117KM 86kW
Ile pali? W mieście w 8 litrach bez problemu nawet w korkach. W trasie zszedłem do 5,4 litra ale to 90 max na tempomacie. Ogólnie średnia w granicach 6,8 do 7,2 wychodzi. Przegląd tani 150 zł oleje filtry i robocizna. Napraw nie ma żadnych. O dziwo klocki i tarcze są w bardzo dobry stanie a jeżdże dynamicznie i dużo hamuje.
~Arek
Crossover 1.6 115KM 85kW
Tutaj nissan wyszedł najlepiej ze wszystkich aut tej masy i pojemności, nie porównując turbo benzyn. Nie jest to super szybkie auto ale za to bardzo oszczędne. W mieście średnio 6,8-7.5. Na trasie też tyle gdyż auto potrzebuje obrotów aby ładnie jechać. Podkreślam że jeżdżę w zakresie obrotów silnika tzn( 2800- 4500) tyś obrotów.
~QQFan
Crossover 1.6 115KM 85kW
toszke duzo pali po miescie ok 9,5 litra. srednio z dotychczasowych 5 000 km z czego 95% w miescie -ok 9 l/100km. minimalne spalanie jake udało mi sie uzyskać to wg komputera 6,9 litra. jak wspomnialem wyzej, jezdze niewiele wiec da sie to przezyc. jeszcze nie bylem w servisie więc co do cen się nie wypowiadam.
Nissan Qashqai I Crossover