Lista ocen Opel Astra H Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2004-2009 (37) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Romano
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Nawet nawet - jak na te 5 biegów da się jeździć. 5 w miarę elastyczna ale do wyższych auto autstradowych prędkości się nie nadaje(maksymalnie da się jechać 150-160km/h raczej krótką chwilę). 120km/h w miarę komfortowo ale powyżej już przy 140km obroty sięgają 3tyś. W skrzyni wymiana dwumasy przy 360tyś. a wcześniej padł wysprzeglik. Sama skrzynia natomiast jest ok - nie zepsuła się.
~Protosi
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Skrzynia pracuje jak należy. Sposób zestopniowania biegów definitywnie z przeznaczeniem na trasę. Biegi są długie i bez problemu autem można się rozpędzić do 200 km/h na autostradzie. Lewarek przełącza biegi z lekkim oporem, bez zgrzytów i pewnie. Nigdy nie było problemów z włączaniem np wstecznego biegu lub jedynki tak jak czytałem w innych komentarzach.
~TomekRak
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Jak to w Oplu coś zawsze nie do końca ze skrzynią jest ok, może to kwestia mojego modelu ale coś haczy przy jedynce czasami, reszta ok, duży plus za ten przycisk od wstecznego w gałce - bardzo praktycznie i domyślne rozwiązanie. Polecałbym popracować nad skrzyniami, jeździłem corsą, combo, astrą i w każdym modelu było coś do poprawki.
~jacknn
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Posiadam skrzynię F23. Nie mogę jej nic zarzucić poza tendencją do głośnej pracy. Podobno ta skrzynia tak ma. Aby trzymać ją w ryzach trzeba zmieniać regularnie w niej olej. Na szczęście zrobili w niej normalny wlew i spust oleju.
~grzymek2000
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Na początku zamiast jedynki wrzucałem trójkę - opór lewarka przed jedynką jest ciut za duży. Ale już się przyzwyczaiłem. Skrzynia jest dobrze zestopniowana. Podobno sześciobiegowa jeszcze lepiej...
~Jankowiak
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Źle skonfigurowana szczególnie jedynka i dwójka. Durne sprzęgło dwu masowe psuje się. dopiero po założeniu jedno masowego zamiennika nie ma problemów ale to koszt 1000PLN.
~marcus1212
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Jedynka często haczy. Przy wolnym toczeniu i wrzuceniu 2-ki auto niemal gaśnie, trzeba wrzucić 1 -kę co powoduje szarpnięcie...w korkach uciążliwe.
~Rafi
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
krótki skok, b. przyjemnie chodzi, lewarek dobrze leży w dłoni, długie przełożenia jak na diesla ale to dobrze (ja mam wersję 6 biegów)
~BaCkBeYCS
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Skrzynia ok, ale po 400000km głównie na mrozie nie chciał wchodzić pierwszy bieg. Olej wymieniany w skrzyni co 100000km.
~Damian
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Najbardziej brakuje 6 biegu, który zapewne jeszcze bardziej zmniejszyłby spalanie, oprócz tego nie ma się o co przyczepić.
Opel Astra H Kombi