Lista ocen Opel Astra H (118)

~BWP
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Jest to fajny samochód, za 50 tysi masz furkę z klimą elektroniczną, tempomatem, skórzaną kierownicą wielofunkcyjną, regulowaną we wszystkich płasczyznach, w środku dużo miejsca, ładnie wygląda, duży bagażnik, ekonomiczny ale i żwawy silnik, ogromny bagażnik, naprawdę dobry samochód, wiem co mówię , jeżdzę 24 lata i zajeździłem parę samochodów.
3,7
~LPL
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Nowe auto i już skrzypi :] Opel się popisał! Nawet Fiat takiej kichy nie odwala!! Elastyczność silnika jest OK. Przyśpieszenie 12s mogłoby być krótsze (10s?) AIII trzyma się drogi całkiem dobrze. Różnicę między AIII a Focusem II-giej generacji dostrzegą te bardziej wybredne osoby. Zawieszenie zestrojone gdzieś po środku Sztywne Sportowe a Miękkie Komfortowe w raczej w kierunku tego pierwszego. Może brakować wskaźnika kontroli temperatury...
~All B.
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Z tą klapą bagażnika jest tak, iz gdyby była dodatkowa wnęka lub uchwyt do podnoszna klapy wyglądałoby to tak jak klapa u \"GOLFA\" lup \"POLO\" Kolejna klamka na drzwiach. Łatwo wówczas o pomyłkę w trakcie wsiadania do pojazdu ;-)) Inaczej porównując: to jakby doszyć kieszeń na \"pupie\" w pięknej eleganckiej sukni wieczorowej u eleganckiej pani. OPEL ma w pilocie podnoszenie klapy bagażnika. Po odblokowaniu łatwo ją można podnieść do góry....
~rutecki4
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Swietne auto dla malej rodzinki lub pary. Idealne na dlugie trasy, ekonomiczny silnik i wygodne wnetrze czynia z opla milego kompana podrozy.
3,7
~Gary
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Opel to koń roboczy. Może nie jest ładny, może czasami brzydko pachnie, nie biega szybko, ma krzywe zęby. Jednak gdy inne rumaki naszpikowane elektroniką już stoją w stajni, nasz dzielny Opel przedziera się do przodu. Nigdy żaden a miałem ich sporo nie pozostawił mnie na drodze w bezruchu. Więc mimo licznych wad i tak zawsze będę go szanował.
3,3
~geo.info@neostrada.pl
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Autko rozczarowuje, jak pisałem wcześniej lepiej wygląda niż jeździ. Ale chyba się już przyzwyczaiłem. Plusy to bagażnik, klima elektroniczna, wygląd zewnętrzny, dobre wykończenie detali. Minusy - słaby silnik, przeciętna skrzynia, brak schowków i to nieszczęsne otwieranie klapy bagażnika.
3,3
~schwyntzu@wp.pl
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Rozczarowałem sie tym samochodem. Wygląda moim zdaniem świetnie, szkoda że tak świetnie nie jest użytkując go na codzień. Kiepska jakość wykonania wnętrza, marna ergonomia, toporność. Ech.. szkoda, że za atrakcyjnym wyglądem nie ma więcej zalet. Pali za dużo, jest wykonany przeciętnie. Lepiej lupić coś z konkurencji: Octavię, Focusa, Golfa, Corolle czy nawet Kię Ceed lub Chevroleta Lacetti.
~andy85@gazeta.pl
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Mało pali, jeździ gdzie chcę (na ryby, grzyby, w góry), nie zarył się na żadnych bezdrożach, bardzo dobrze sprawuje się na \"równych\" polskich drogach, jeszcze lepiej na bardzo równych. Mogę zapakować wszystko co chcę i jeszcze trochę co wymyśli żona, bez względu, czy to zima czy lato. Daje się odczuć brak dodatkowych schowków albo uchwytów na kubki lub butelki, które to wymyśliła już dawno konkurencja i wystarczyło po prostu podejrzeć i...
~aallen
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Jest to niezłe auto. Prezentuje ciekawy styl i jest naprawde ładne i mało popularne. W ciagu jazdy po naszym kraju przez rok a jezdze sporo zauwazyłem moze z 11 modeli tej samej Astry (nie licze powtarzajacych sie egzemplarzy z tego samego miasta i okolicy)
~sebur
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
W sumie autko bardzo dobre, ale gdybym mial kupowac jeszcze raz to bym sie powazniej zastanowil nad dieslem-chodzi mi o elastycznosc silnika oraz spalanie. Biorac pod uwage doplaty za silnik diesla i przebieg jaki zrobie (ok. 12000km rocznie) to pewnie by sie disel nie zwrocil, ale przyjemnosc jazdy (moment obrotowy) oraz brak stanu przed zawałowego jak patrze na wskazania stanu paliwa sa chyba tej doplaty warte.