Lista ocen Opel Astra J Hatchback 5d Facelifting (42) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Samochód prowadzi się przyjemnie. Wspomaganie działa prawidłowo, zawieszenie również. Problemem są fabrycznie montowane opony - u mnie były to 205/60/16R - balony, które powodują bujanie w szybko pokonywanych zakrętach. Następne opony będą zapewne na profilu 50 lub mnie, no i co najmniej rozmiar większe. Ponadto uważam, że samochód ma bardzo słaby skręt i niewielka widoczność do tyłu. Poprzednio jeździłem kombikiem i nie miałem żadnych...
~firewire
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Zawieszenie twarde (tak jak lubię), a i komfort jazdy dobry. Trzyma się pewnie drogi, nie udało mi się jeszcze wpaść w poślizg. Stabilność jazdy zachowuje do 150 km/h, przy wyzszych prędkościach trzeba bardziej uważać. Nie testowałem pełnej prędkości, na niemieckiej autostradzie dało się pojechać 180 km/h wg GPS.
~Rafał
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Żadnych luzów w zawieszeniu i układzie kierowniczym. Samochód jedzie tam, gdzie się mu każe. Dodatkowo zastosowanie z tyłu drążków reakcyjnych, w porównaniu do Astry H, wyraźnie poprawiło stateczność tyłu w ciasnych zakrętach. Samochód już się nie buja na boki przy wyjściu z zakrętu tak jak Astra H.
~car
Hatchback 5d Facelifting 1.4 87KM 64kW
Miłe zaskoczenie prowadzi się bardzo przyjemnie. Nawet byłem zaskoczony. Ktoś już pisał że kupił auto dla żony, ja podobnie. Po teście chętnie także wsiadam w razie potrzeby. Zawieszenie stosunkowo miękkie, fajny komfort jazdy.
~Dudzior
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
tak naprawde dobrze + . Zawieszenie bardzo proste, ale o doskonalych własciwościach. Twarde, ale kmforotowe - pewne. Mały minus za zbyt lekko działającą kierownice co w połaczeniu z czułym układem jest męczące na autostradzie
~Rafał
Hatchback 5d Facelifting 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Myślę, że jest bardzo dobrze. Bez nadmiernych przechyłów. Czuć na rondach czy serpentynach, że samochód ma jeszcze zapas przyczepności, ale już nie sprawdzam dalej, bo mój komfort się już skończył i jestem na drzwiach :)
~caprimk1
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
dobrze wybiera nierownosci niezle zachowuje sie w sytuacjach ekstremalnych tak na suchej jak i na mokrej nawierzchni-na sniegu ze wszystkich dotychczasowych samochodów ktore mialem najbezpieczniej
~JLoop
Hatchback 5d Facelifting 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Nie mam zastrzeżeń, zawieszenie ładnie wybiera nierówności i jest wystarczająco sztywne na zakrętach. Nie jest to mistrzostwo świata, ale jak na wizidło w zupełności zapewnia komfort.
~lognith
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Nie mam zastrzeżeń. Zawieszenie dość sztywne, ale nie aż tak jak w i30 (choć i30 nowej generacji ma zdecydowanie bardziej komfortowe). Auto prowadzi się dobrze, przechyłów brak.
~Sebastian
Hatchback 5d Facelifting 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Samochód jest stabilny na drodze, układ kierowniczy na swój segment precyzyjny, choć oczywiście to żaden sportowiec. Do codziennej jazdy jest więcej niż ok.
Opel Astra J Hatchback 5d Facelifting