Lista ocen Opel Astra J (317) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 145 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rgston
Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Automat wygodny do miasta i na trase. Jak ktoś szuka sportowych wrażeń to tego tu nie znajdzie :( . Mankament gdy jakiś czas jedziemy b.delikatnie to przy prędkości 90-95km\h. skrzynia przezuca z piątki na szustke i robi sie 1200obr i samochód buczy heh widać ze jest to trochę nie dopracowane bo zaniskie obroty na dany bieg no cóż ja się przyzwyczaiłem. Przy 200 tys km wymienilem olej w skrzyni w aso cały uklad chodzi delikatniej szkrzynia nie...
~schneiper
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Najbardziej irytująca część napędu... długie sprzęgło powoduje, że przy wysokich obrotach zmiana z 1 na 2 bieg często doprowadza do "tarcia". Jest coraz lepiej, więc myślę, że jest to kwestia dotarcia elementów (albo kierowcy :) ). Elastyczność jest bardzo dobra, choć optymalna do wyprzedzania jest 4ka - samochód zbiera się niesamowicie, a zakres biegu jest naprawdę dobry - do ok. 160-170 km/h. Na 5tce nie polecam wyprzedzać, 6tka tylko do...
~Kuba
Sports Tourer Facelifting 1.6 CDTI 136KM 100kW
Pracuje dość precyzyjnie. Lekki problem z wrzucanie 3 biegu, który wskakuje lekko "na prawo". Przynajmniej takie sprawia wrażenie. Być może są to przyzwyczajenia z poprzedniego auta. Poza tym wszystko precyzyjnie, ciasno, przy dość krótkim skoku dźwigni. No i bardzo podoba mi się sama dźwignia zmiany przełożeń. Wygląda nowocześnie i elegancko oraz dobrze leży w dłoni. Wsteczny wrzucamy poprzez podniesienie przycisku z przodu dźwigni.
~Davidov97
Sports Tourer Facelifting 1.6 CDTI ecoFLEX 110KM 81kW
Skrzynie Opla to jeden z najlepszych elementów tej marki już od dłuższego czasu. W owej Astrze skrzynia pracuje gładko, bez zacięć oraz luzów. Gałka wykonana na końcówkę kija golfowego wygodnie leży w dłoni, jednak blokada wstecznego troszkę zaciąga nas do ciągłej zabawy nią . Przełożenia dobrane odpowiednio pod silnik i jego możliwości - nie za długie, nie za krótkie. 6 biegów pozwala oszczędzać nawet przy wyższych prędkościach
~mamAstre
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
oj drażni mnie.. toporna, nie lubi szybkich zmian, nie lubi zmiany przy wyższych obrotach (powyżej 3500tys), najgorzej wchodzi dwójka, a jedynka potrafi stukać przy wrzucaniu przy stojącym samochodzie. ASO mówi, że TTTM :( Moim zdaniem największy minus tego auta. Właściwie to jedyny minus, ale drażni bardzo, bo nie można w pełni wykorzystać możliwości auta (nie można zmieniać szybko biegów). Przy spokojnej jeździe chodzi ok.
~Tomek
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Wbrew temu co piszą poprzednicy chciałbym kilka rzeczy sprostować. Zgadzam się precyzja skrzyni biegów jest średnia. Natomiast same biegi wchodzą przyjemnie, a minusem jest haczenie. Sam drążek skrzyni bardzo przyjemny. Póki przebiegu ponad 200 tys. km, żadnych problemów ze skrzynią - fakt, że wlane więcej oleju niż wymaga producent, ale wszystko działa na sztywno -żadnego ruchu lewarka przy przyspieszaniu
~Łukasz
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Najgorsza rzecz w tym aucie. Nie lubi ostrego traktowania. Wolno, ze sprzęgłem wciśniętym na maska w podłogę jest ok. Szczególnie zmiana z 1 na 2 - musi być wolno i dokładnie bo inaczej będzie lipa. Czasami przy szybkiej zmianie szukamy trójki. Skrzynia dla emerytów. Ale znowu dla przeciętnego kierowcy bez zapędów rajdowca może być aczkolwiek konkurencja jest o wiele lepsza.
~Ulu
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Jak dla mnie najsłabsza część samochodu. Biegi "wchodzą" nieprecyzyjnie . Już nie raz skrzynia biegów "zagrała na grzebieniu". Wystarczy tylko trochę nie docisnąć sprzęgła, a już skrzynia biegów zgłasza swój protest. Mając jeszcze na uwadze, że znajduje się tam koło dwumasowe to w przyszłości remont sprzęgła i skrzyni biegów może okazać się bardzo kosztownym przedsięwzięciem.
~Przemo T
Sedan 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Tutaj inżynierowie mogli wykazać sie większym zaangażowaniem 6 biegów OK ale słabo (zestopniowane)pierwsze trzy biegi auto ładnie przyspiesza później jest gorzej to niestety stwarza konieczność redukowania podczas wyprzedaznia do 3-4 skok OK troszkę gorzej z przełączaniem kolejnych biegów jeśli chcesz szybko przepinać pojawiają się trudności z wbiciem mogło by to pracować lepiej .
~Sebastian
Hatchback 5d Facelifting 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Skrzynia jest bardzo precyzyjna, natomiast wariant 6-cio biegowy ma moim zdaniem kiepsko dobrane przełożenia. Chcąc jechać przepisowo 50-60 km/h mamy do wyboru jechać na 3 na wysokich obrotach albo na 4 gdzie samochód się dławi z uwagi na niskie obroty. Natomiast w trasie 6-sty bieg jest błogosławieństwem - 110-120 km/h i błoga cisza.