Lista ocen Opel Astra J Sports Tourer (50) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł Wiatrak
Sports Tourer 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Posiadam silnik 1.4 140KM czyli idealny do instalacji LPG i taką założyłem aby poprawić ekonomiczność jazdy w cyklu mieszanym spalanie wynosi ok 10l LPG na 100km przy obecnym zbiorniku zasięg to ponad 500km
~blus
Sports Tourer 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Spalanie nie odbiega od danych fabrycznych , na trasie 300 km spalił 6,3 l benzyny, gazu pali średnio 9,6 l i nawet przy szybkościach 150-170 nie przekracza 10 l. co przy wadze 1500 kg jest dobrym wynikiem
~ART2
Sports Tourer 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
REWELACJA PRZY SPOKOJNEJ JEZDZIE SREDNIO 6 litrów na 100 km. Dwa razy mierzyłem bo nie wierzyłem ze tak mało pali. ALE TYLKO PRZY SPOKOJNEJ JEZDZIE. Jak ktos ma ciezka noge to i spalanie wzrosnie.
~Józek
Sports Tourer 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
tanie części i mało pali. Kwestia znaleźć mechanika który nie bierze za godzinę fortuny albo nie sprzedaje Ci zamienników części po cenie tych oryginalnych z ASO :)
~Rysiek
Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
koszty utrzymania oceniam jako b. dobre ,przez trzy lata wymieniłem klocki hamulcowe z przodu i z tyłu oraz cyklicznie olej i filtry. Nie naprawiałem niczego innego.
~fulcrum
Sports Tourer 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
ze dwa litry powyżej zapewnień producenta. Silnik może się jeszcze dotrze, ale nie spodziewam się tutaj rewelacji- jak dojdzie do 8 litrów średnio to będzie wszystko
~Piotr F.
Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 125KM 92kW
Bajki z instrukcji o spalaniu 4,5-5,5 to można wsadzić do kosza średnie spalanie mieszane bez szaleństw to około 6,5- 7,5litra jak dociśniesz to ponad 8 litrów a miało być tak dobrze.
~Krzysztof
Sports Tourer 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
przez to że ma apetyt na paliwo to spore koszty podróży, niestety części zamienne też drogie np. cewka zapłonowa, tarcze hamulcowe i klocki
~maki80
Sports Tourer 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Czesci sa ogolnie dostepne i w normalnej cenie.Zuzycie paliwa w tym aucie to masakra,nawet przy 80-90 km/h nie da rady zejsc ponizej 7 litrow na 100 km
~Tomek
Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 125KM 92kW
Awaria jakiegoś czujnika przy pompie paliwa i awaria panelu klimatyzacji, poza tym do dziś nie tknięte zawieszenie, tylko olej filtry, klocki i tarcze
Opel Astra J Sports Tourer