Lista ocen Opel Astra K Hatchback 5d (46) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Nigdy wiecej
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
W 1 dniu po zakupie coś zaczęło rzęzić w silniku. W 2 dniu samochód został oddany do ASO na weryfikacje Po tygodniu odebrałem z zapewnieniem ze wszystko jest cacy. Nie było... Po bezskutecznej probie umowienia się na kolejną wizytę oddałem samochód do zaufanego mechanika na diagnozę. Po rozebraniu silnika okazało sie ze 2 tłoki są pęknięte, a glowica nie nadaje sie juz do naprawy(cała porysowana od tłoków) - trzeba wymienic całą góre...
~Damian
Hatchback 5d 1.6 CDTI 136KM 100kW
Pół roku użytkowania i pierwsza poważna awaria Brak mocy tryb awaryjny silnikiem trzęsie w konsekwencji gaśnie. Auto na lawecie zjechało do serwisu i tak 6 razy przez kolejne dwa miesiące. Serwis wini wtryski oraz filtr DPF lecz przyczyny nie zna. Wymieniano wtryskiwacze jednak nie pomagało. Po interwencji inżynierów z Niemiec wymiana sterownika silnika. Awaria znika na parę miesięcy lecz znów się pojawia. Kolejne wizyty w serwisie a mechanicy...
~pav
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
W moim przypadku silnik 1.4 potrafil lekko trzasc karoseria na wolnych obrotach(obroty nie falowaly). Jedni to maja, inni nie... Jest sporo informacji w internecie, ze tloki w 1.4 potrafia pekac. Dodajac do tego problemy z elektronika, wylania sie obraz auta niedopracowanego
~RR
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Mimo auto na gwarancji ( Aso nie zrobi nic) ,obsługa w autoryzowanym serwisie na poziomie 0. Usterki jak były tak są , mimo że byłem w Aso już z 10 razy , Aso twierdzi że wszystko ok. Pewnie jakby koła odpadły też by było według nich wszystko OK
~mfffx
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
przy przebiegu 485 km wzywana pomoc, rozładowany akumulator, przy okazji serwisant uszkodził lakier na zderzaku , przy wyciąganiu za ślepki pod hak . wizyta w serwisie - komputer nic nie pokazał.
~Marcin
Hatchback 5d 1.6 CDTI 110KM 81kW
Żadnych poważnych usterek. Zdaje się, że wadą fabryczną jest brak uszczelki pod napinaczem, z którą jednak Opel chyba sobie poradził, tal było przynajmniej w moim przypadku,
~Marcin
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
1. Awaria sprzęgła - sprzęgło wpadło w podłogę, nie można było jechać- wymagana była laweta, w serwisie powiedzieli, że to wina pompy - którą musieli wymienić.
~BartoszK
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Nic się nie działo. Na gwarancji wymieniono wysprzeglik po około 90tys km. Ale samochód dalej jeździł tylko zmiana biegów była trochę słabsza.
~qqq
Hatchback 5d 1.6 Turbo 200KM 147kW
Samochód mam mniej niż rok, ale mam historię z ASO od nowości i przy aucie nie było nic robione poza wymianą oleju.

Usterki Opel Astra K

Opel Astra K – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Tomasz
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Wysprzęglik skrzyni biegów, luzy na maglownicy I skrzypienie przy skręcaniu przy 70tyś km przebiegu.
Opel Astra K Hatchback 5d