Lista ocen Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting (43) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Devl
Hatchback 5d Facelifting 1.3 CDTI ECOTEC 75KM 55kW
Klimatyzacja - można uznać, że jej nie ma. Latem wydajność jest fatalna, więcej leci ciepła, niż chłodu. Winą jest zły system chłodzenia silnika, wspólny układ chłodzenia i klimatyzacji. Jak w komorze silnika temperatura skoczy, kompresor klimatyzacji jest wyłączany i układ chłodzi silnik (trasa, miasto). Jest to feler fabryczny Opla. Nie da się z tym nic zrobić. Efekt taki, że ciągle chodzi wentylator silnika po zgaszeniu silnika. Dodatkowo...
~corsiarz
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Tutaj masakra. Corsa baaaaaaaardzo wolno się nagrzewa. Przydaje się tutaj pakiet zimowy w postaci grzanej kierownicy i przednich foteli. Klimatyzacja też daje wiele do życzenia, bo żeby w ciepły dzień (takie ok 25 stopni) w miarę chłodziła, to musi chodzić na 3-4 biegu, a wtedy wszystko wyje i jazda jest wkurzająca. Miałem przyjemność jechać corsą z klimatronikiem - no i tam to było o wiele lepiej z chłodzeniem, także polecam poszukać corsy z...
~Darek
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Nawiew GŁOŚNY, otwarcie szyb to duży hałas. Auto nagrzewa: - lekko ciepło - po ok 2 km - w pełni się na dystansie ok 10 km. Jeżdżę nim trasy (wiem, wiem, to nie auto na trasy, ale tylko takie dostałem) i w zimę czas nagrzania wydłuża się nawet do 15km. Ogrzewanie elektryczne szyby tylnej OK. Jesienie i zimą FATALNE odparowywanie szyb!
~PS
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC LPG 83KM 61kW
Całkiem przyzwoicie, z tym, że przepływ powietrza przez kratki jest możliwy tylko gdy włączymy wentylator (nie ma \"swobodnego\" ruchu powietrza spowodowanego ruchem pojazdu). Dla mnie to minus. Sposób kierowania strug powietrza na boki też mnie nie przekonuje - w skrajnych położeniach \"żaluzje\" są w praktyce zamknięte.
~Hocik
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 70KM 51kW
Katastrofa. Klimatyzacja (nowy samochód, więc sprawna i nabita) działa, jakby chciała a nie mogła. Dmuchawa już 2 razy była naprawiana. Regulator kierunków nawiewu zdążył się już popsuć 3 razy. Samochód ma tendencję do zamarzania i parowania od środka, co świadczy o dużych problemach ze szczelnością i wentylacją.
~laswoj
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Niestety tutaj jak zwykle w oplach, w czasie deszczu przednia i boczne szyby parują. Trzeba włączyć klimatyzację i wtedy jest OK. Gorzej jak nie mamy klimatyzacji, tylko nadmuch lekko ciepłego powietrza na szybę pomaga. No ale jak latem kiedy mamy dwadzieścia kilka stopni temperatury jechać z ciepłym nadmuchem.
~vasculum
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
W lecie bardzo dobrze działająca klimatyzacja potrafi mocno schłodzić wnętrze Corsy nawet podczas wielkich upałów. Gorzej jest w zimie. By we wnętrzu podczas kilkunastostopniowych mrozów zrobiło się ciepło musimy chwilę poczekać zanim silnik nabierze normalnej temperatury pracy. Ogólnie rzecz biorąc - ogrzewanie jest mało wydajne.
~Marlon Brando
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Mam samochód z elektroniczną klimatyzacją i nigdy nie kupię samochodu z inną. Jest to świetne rozwiązanie. Jest ustawienie na tryb "A", który równomiernie rozprowadza nadmuch do wnętrza zmieniając go automatycznie. Warto zastanowić się nad pakietem cosmo.
~Samerglow
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC LPG 83KM 61kW
Klimatyzacja działa sprawnie jeśli chodzi o ogrzewanie, z wydajnością schładzania jest dobrze, ale w upały nie nadąża. Silnik szybko się nagrzewa, do tego jest grzanie foteli i kierownicy - super dodatek do komfortu na zimę. Skuteczność chłodzenia

Usterki Opel Corsa D

Opel Corsa D – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~duzyMietek
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 70KM 51kW
Klimatyzacja działa powolnie i leniwie, w zimie odparowanie szyb zajmuje dużo czasu. Chłodzenie w lecie jest na przyzwoitym poziomie, ale klima powinna działać lepiej jak na tak małe auto.
Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting