Lista ocen Opel Corsa (2444)

~eosrulez
Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Ogólnie auto nie jest samo w sobie złe, szczególnie w mojej wersji wyposażenia i tym silniku. Łączy nieco mocy do małych szaleństw z ekonomią na trasie (w mieście można o dobrym spalaniu zapomnieć) i tanimi naprawami. Więcej w poszczególnych opisach.
~Jendrek
Hatchback 5d Facelifting 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Auto po półrocznym użytkowaniu i przejechanych 7 tys. km nie nastręcza problemów. Ocena całościowa można można powiedzieć będzie nijaka. Auto jeździ, nie rzuca się w oczy, mało pali, dla dwóch osób ewentualnie rodziny 2+1. Moim zdaniem najlepiej się nadaje na krótkie trasy 20-30km, ale nad morze też dojedzie. Do dużego miasta średnio, w mocnych korkach nie oszczędzi się na paliwie, a jedyne co to wszystkie przywary diesla uderzą po kieszeni....
3,3
~dzięcioł
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Typowe auto do jazdy do pracy i na zakupy. W mieście bardzo sprytne, zaparkujemy wszędzie. Silnik 1,2 85km - trochę czasem brakuje i trzeba cisnąć, ale trzeba mieć świadomość co kupujemy i w jakim celu. Na trasie wyje powyżej 120km, brak osłony silnika od spodu ( mi to przeszkadza ). Do tego piszczące na dziurach plastiki i kwestie klimy i ogrzewania, tu minusy. Na plus ergonomia wewnątrz, dość dużo miejsca (chociaż to auto z półki 2+pies).
4,1
~Samerglow
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC LPG 83KM 61kW
Opel Corsa B, też w gazie, był w naszej rodzinie od 5 lat, ale przyszedł na niego czas - rdza zrobiła swoje niestety. Zakupiliśmy więc Corsę D i po za tym, że jest to nowe auto to nic nie chwyta za serce względem poprzedniej Corsiny. Największym plusem jest obszerność, ekonomia i praktyczność Corsy D. Buda nowej Corsy jest większa oraz ma o wiele więcej miejsca w środku. Do plusów należy dołożyć fakt, że udało się trafić na wyprzedaży...
3,8
~oskaju1988@op.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Całokształt samochodu oceniam na dobry z minusem. Korozja w Oplach z tamtych lat to chleb powszedni (tylna klapa, ranty drzwi, podwozie), niski poziom bezpieczeństwa również. Zapłaciłem za nią 2000 zł (styczeń 16') - auto w automacie. Służy do pokonywania niewielkich odległości miejskich, trasy większe niż 100 km zdecydowanie odradzam ale przy upartej duszy oczywiście można :)
~adikol516
Opel Corsa E
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Póki co jestem z auta bardzo zadowolony, układ jezdny bardzo dobry, świetna przestronność i fajny wygląd, ale więcej w każdej sekcji:)
~OpelFan
Opel Corsa C
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Idealny samochód dla wygodnego jak na klasę B podróżowania 4-dorosłych osób. Samochód typowo do jazdy po mieście. Sylwetka mimo upływu lat nadal zachowuje nowoczesny styl. Oszczędny (na trasie spokojnie można zejść poniżej 5l/100km) i zwrotny. Idealny do codziennego poruszania się po zatłoczonych miastach.
3,6
~angelheart6
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Dobre auto z solidnym chociaż lekko ospałym silnikiem. Ponad 100 tys km po naszych dziurawych drogach bez żadnych większych usterek to jak na takiego maluszka dobry wynik. Szkoda że ocenę auta psuje jego podatność na korozję. Jednak zadbany egzemplarz, konserwowany regularnie dla niezbyt wymagającego kierowcy powinien być dobrym wyborem. Do jazdy w mieście i po okolicach bardzo dobra opcja szczególnie ze względu na niskie spalanie. Nie wiem...
~ocsjz
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Całokształt oceniam doskonale. Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Za niewielką cenę otrzymujemy bardzo fajny i przede wszystkim mało zawodny samochód.

Usterki Opel Corsa

Opel Corsa – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~arci 1980
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Chciałbym dać 5 gwiazdek,ale naprawde nie mogę,mimo,że auto jest udane to ma kilka mankamentów ,ktore dyskwalifikują je z 5 gwiazdek.
Opel Corsa