Lista ocen Opel Insignia I (278) - Widoczność

Na liście zabraknie 175 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Filip
Hatchback 2.0 CDTI ecoFLEX 160KM 118kW
Dużym mankamentem mojej wersji jest to, że nie została wyposażona w czujniki parkowania. O ile z oceną odległości z przodu nie ma żadnego problemu, o tyle z tyłu jest zupełnie odwrotnie. Parkując w ciasnym miejscu trzeba naprawdę bardzo uważać, a nawet wyjść z pojazdu i upewnić się czy nie stoimy zbyt blisko przeszkody, ponieważ tylna szyba umieszczona dość wysoko powoduje złudzenie, że już w kogoś wjechaliśmy :).
~Cosmic
Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
+ samodopasowujące się światła w 9 zakresach są bardzo przydatne zarówno w trasie jak i parkowaniu (adaptacyjne reflektory biksenonowe AFL i system automatycznego sterowania światłami drogowymi), + duże lusterka boczne zintegrowane z pamięcią ustawień fotela - super gdy jest dwóch kierowców + programowalne automatyczne nachylenie lusterka wstecznego przy cofaniu jak na kombi widoczność jest całkiem niezła 4
~art
Hatchback 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Niestety to jest bolaczka insigni.Lusterka sa troche za male,poza tym nierozumiem dlaczego w insigni jest montuja standardowo kamery cofania(jak jest w primerze) lub chociaz czujnikow cofania.W tej klasie i rozmiarze samochodu jest to niewybaczalny blad!Skutkuje to tym ,ze parkowanie a'la koperta to niezly wyczyn -nierzadko polaczony z "pocalowaniem" auta sasiada
~Rafał
Hatchback Facelifting 1.6 Turbo ECOTEC 170KM 125kW
Do przodu bardzo dobrze. Lewo prawo też. Do tyłu faktycznie jest problem, ale parkuję lub cofam korzystając z czujników i dużych lusterek. Opuszczane automatycznie prawe lusterko przy biegu wstecznym ułatwia parkowanie przy krawężniku. Przednie słupki potrafią zasłonić pieszego. 2x się o tym przekonałem i teraz bardzo uważam.
~Kust0
Sports Tourer 2.0 CDTI ecoFLEX 130KM 96kW
przód i boki poprawnie, nie wybitnie ale raczej nie będzie sytuacji gdzie czegoś nie zauważymy i dojdzie do groźnego zdarzenia, daleko mu do oszklonego vana ale jest OK. Inna bajka to widoczność do tytułu - kombi o opływowej sylwetce z tyłem schodzącym się w kształt klina - do tyłu średnio
~Tomek
Hatchback 2.0 CDTI ecoFLEX Start/Stop 160KM 118kW
Komfort jest zbliżony do pozostałych aut tej klasy w fotelach siedzi się wygodnie, przy prędkościach powyżej 140 km/h zaczyna robić się trochę głośniej, widoczność bardzo dobra do przodu i do tyłu tak jak i w innych autach nie widzę wielkiej różnicy, ale ja cofam na lusterka wsteczne.
~Sandomingo
Hatchback Facelifting 2.0 CDTI ECOTEC 163KM 120kW
Do przodu dobra, typowo jak w tej klasie samochodów. Słupki boczne są wąskie i nie blokują widoczności ( jak w mojej poprzedniej Zafirze ). do tyłu widoczność raczej zła ze względu na opadający dach - albo uroda albo funkcjonalność . Polecam z kamerą cofania która spełnia swoją funkcje bardzo dobrze.
~Sebastian
Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
w tej kwestii to katastrofa. Kombi z przyciemnianymi szybami to nie jest dobre rozwiązanie. Fakt że wygląda naprawdę imponująco ale to nadwozie samo w sobie tworzy wiele martwych punktów a w połączeniu z ciemnymi szybami to są momenty że szybka zmiana pasa ruchu staje się naprawdę stresująca.
~INSIGNIA2009
Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
No tu potrzeba trochę wprawy, zwłaszcza wysunięta \"rufa\" w kombi jest nieobliczalna - czujnik cofania to dodatek obowiązkowy! Widoczność na boki znacznie ograniczają szerokie środkowe słupki. Generalnie - nie wiem czy u konkurencji jest dużo lepiej, tak chyba wygląda każdy sport tourer
~Sandomingo
Hatchback Facelifting 2.0 CDTI ECOTEC 163KM 120kW
Do przodu dobra, na boki mniejsze martwe pole słupka przedniego niż w Zafirze. Do tyłu widoczność słaba, nie wyobrażam sobie manewrów parkingowych bez czujników i kamery cofania w tym samochodzie. Ale po opanowaniu "funkcji cofania" o dziwo jest dobrze.