Lista ocen Opel Omega B Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW 1994-2001 (17) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej Jędrzejewski
Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW
W mojej MV6-ce niestety jest automat (piszę niestety, bo nie lubię automatów). Skrzynia nie sprawia problemów, ale auto traci dynamikę i nawet przy sportowym trybie nie czuć tych 211KM pod maską. Krótko mówiąc, skrzynia dobra, ale raczej dla taryfiarza albo kogoś jeżdżącego non stop w korkach. Jak ktoś lubi jeździć \" z przytupem\", to odradzam. Dodatkowy minus (w moim modelu, to to, że skrzynia jest 4 biegowa).
~Andrzej Jędrzejewskithank you
Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW
Automat... Nie lubię automatów, więc trudno mi ją chwalić. Ale póki co, nie psuje się i nie stwarza problemów (odpukać :D ) Przycisk "sport" pozwala skorzystać nieco z mocy tego silnika (211 KM), bo w trybie zwyczajnym zachowuje się jak podrasowany czołg T34 ;) -Jedzie, ale ... Automat jest dla taksówkarza i do autobusów :D
~ZenekSpawacz
Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW
Automat - pracuje poprawnie, choć czasem mógłby zmieniać biegi nieco szybciej. Niestety eksploatacja tej skrzyni to masakra. Przód jest gównianą konstrukcją z plastikową panewką. Olej wycieka prawie wszystkimi możłiwymi miejscami - po wymianie uszczelek jest chwila spokoju...
~tomas
Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW
Podziwiam to że mogę jechać na 5 biegu 25 km/h i silnik nie dławi się i nie krztusi a potrafi dynamicznie odjechać. Biegi zmienia się płynnie i błyskawicznie. Troszkę czasami brakuje 6 biegu...w szczególności przy 255km/h:)
~darasru
Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW
automat jest dobry choć przy redukcji z wyższego biegu na niższy lubi szarpnąć z 3 na 2.może to kwestia zmiany oleju.ogólnie bardzo płynnie.funkcja sport i wyprzedzanieto bajka!!
~Szczęsny Kontenlator
Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW
to samo co przy silniku. Mam automat. Niemcy zastosowali jakieś super tanie rozwiązania z plastikowymi panewkami, które się rozpieprzają i pół skrzyni do wymiany.
~krikro
Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW
nie chcialem automatu i udalo mi sie znaleźć manualną skrzynie.Róznica jest spora spotkałem kiedyś omege mv6 na automacie i nie miala najmniejszych szans.
~krawiec_jasiek
Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW
Problem z serwisem- ciężko dostępne filtry oleju do automatu. Selektor mimo wymiany na oryginalny nie wyrzymal zbyt dlugo
~piontol mv6 piontol20@poczta.onet.pl
Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW
automat dobrze sie sprawuje jednak przy drastycznej redukcji szarpie troszke dopoki nie wciscie sie trybu sport

Usterki Opel Omega B

Opel Omega B – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~gawron77
Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW
Długie biegi. Powinna mieć 6 biegów. Niepotrzebnie auto wyciąga 170 na trójce. Pozatym bez zarzutów.
Opel Omega B Kombi