Lista ocen Opel Vectra C Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW 2002-2005 (41) - Silnik

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zawiedziony miłośnik Vectry C
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Silnik jest zbyt mały do tego auta. Jeżdżąc spokojnie po mieście wystarczy, ale na drogę szybkiego ruchu, czy autostradę się nie nadaje. Najgorszy jest problem z pobieraniem oleju. Gdy jeździmy po mieście i "głaszczemy pedał gazu" jest OK, ale gdy wybierzemy się w dalszą podróż drogą szybkiego ruchu czy autostradą i będziemy jechać te 130 - 150km/h. to po takiej podróży zauważymy znaczący ubytek oleju na bagnecie. Poza tym Vectra C...
~mihalekkk199
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Nie psuł się ale był strasznie przeciętny. Wolno przyspieszał. Nie wiem czy to obiektywna ocena, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że mój silnik był taki zamulony z powodu ogromnego przebiegu. Ja odnosiłem wrażenie, że po prostu jego żywotność dobiega końca. Mój Ojciec miał w tym samym czasie Vectrę B z takim samym silnikiem i gdy ruszaliśmy razem ze świateł, nie miałem szans go dogonić. Dodam, że różnica w przyspieszeniu była spora,...
~Luky
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Naprawde nie ma się do czego przyczepić... moc adekwatna do masy i pozwala komfortowo wyprzedzać... dziwią mnie opinie ludzi którym to jest mało... auto płynnie przyspiesza do 150km/h później już wolniej, ale 200km/h spokojnie jedzie bez przemęczenia, no chyba że ktoś wcześniej jeździł jakimś potworotem V6 to może być nieusatysfakcjonowany. Może moja opinia wynika też z tego że mam GTS - a tam wszystko nastawione jest na osiągi.
~A vectra
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Nie jest to demon predkosci,ale tez nie zawali droga.Silnik mozna krecic wysoko i wtedy nawet jedzie.Na 3 biegu da sie wycisac 148 km/godz. Na gazie bardzo oszczedny nigdy nie spali ponizej 8.5 l lpg.ale nigdy nie przekroczył 11.5 l lpg. Jezdze normalnie.Olej zmienany co 10 tys.km. Silnik potrafi pobierac olej,ale bie ma tragedi,pomiedzy interwałami wymiany okolo 1l.
~Grzegorz
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Silnik 1,8 w takim samochodzie to zdecydowanie za mało, muł straszny, jeżeli chodzi o niezawodnoć to u mnie żadnych problemów. Na poczatku szarpał, dobrze wtedy jest wyczyscić przepustnicę, w srodku jest mały kanalik który musi być drożny. U mnie trzeba było wyminic jeszcze swiece najlepiej oryginal GM tanszy w serwisie jak w sklepie, swiece jednoelektrodowe
~Naiwniak dający się nabrać na wygląd i bajery
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Silnik ma bardzo kiepską dynamikę... Nie on nie ma dynamiki w ogóle. No chyba, że ktoś wcześniej jeździł maluchem, to może będzie zadowolony. Poza tym bierze 1l. oleju na jakieś 800km. Poprzednia moja Vectra B 2.0 16V też brała olej, ale jakieś 1l. na 1000km. i to przy dynamicznej jeździe. Vectrą B 2.0 nawet nie miałbym co robić z tą Vectrą C 1.8.
~Mario gliwice
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Slaby na dzisiejsze czasy skoda rapid z 1.0 tsi nas porobi. ;) Ale bez awaryjny obecnie umnie tak jest. Spalanie mieszane 10l na 100km dla mnie normalne. Adekwatne do stylu jazdy ciągle w pospiechu. A branie oleju raczej nie zaobserwowalem w normie. A i prędkość akceptowalna 120km/h później to już hałas jak na disco.
~coug
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
W sumie nie ma się do czego doczepić. Jestem usatysfakcjonowany. Występuje jednak spadek mocy przy włączonej klimie. Wtedy trzeba wyżej go kręcić, a to jest miłe bo silnik super wyciszony(porównuje do Renault 19, Renault Megane 1.4, Ford KA, Opel Corsa, Ford Puma 1.7,Ford Cougar 2.0, Opel Vectra C 1.9 CDTI).
~stebor
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Silnik nie stwarzający żadnych problemów. Części eksploatacyjne chyba jedne z najtańszych w klasie. Nie jest jakimś demonem dospieszenia ale nie ma problemów z dospieszeniem przy każdej prędkości. Zjada ok 0,25 litra/1000 km. Silnik dobrze znosi jazdę na gazie.
~cinnek
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Silnik 1.8 122km jest silniczkiem ekonomicznym, elastycznym, nieskomplikowanym z dobrym dostępem do ewentualnych napraw. Silniczek jak najbardziej nadaje się do LPG. Po zakupie wymieniałem rozrząd i termostat ceny części na dobrym poziomie.
Opel Vectra C Hatchback