Lista ocen Opel Vectra C (543) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 428 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cinnek
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Po zakupie przy przebiegu 155 000,0km trzeba było wymienić wszystkie amortyzatory i sprężyny, oraz tulejki bananów. Wymieniane części ,,GM" były prawdopodobnie oryginalne. Pozostała cześć zawieszenia była ok.
~Tu
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
W zasadzie perfekcyjny, ale do czasu, gdy wybiją się elementy tylnego zawieszenia. To delikatna konstrukcja, ale gdy wszystko jest sprawne, auto prowadzi się jak zabawka w grze komputerowej i nawet niemałe błędy wybacza!
~lukag
Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Vectra jest z zasady samochodem dość twardym. Przy założonym ogumieniu 225/45R17 jest już więcej niż dość twardo, ale nawet na polskich drogach do zniesienia. Super trzyma w zakrętach, stabilny, niemiecki pancerwagen.
~PeterPain
Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Zawieszenie to istna skarbonka. Sprężyna przednia pękła podczas wsiadania do auta!!! Zawieszenie tył po roku tłucze jak oszalałe, mimo iż wymieniłem wszystko co można było wymienić. Na zakrętach lepiej zwolnić, istny kanapowiec.
~bigman
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Zupełnie nie przypał mi do gustu. Wychyla się mocno na zakrętach (niby miękkie) a jednocześnie bardzo źle wybiera nierówności (niby twarde). Coś tam się w zawieszeniu przednim szybko zużywa, przez co kierownica drży. Słabe hamulce.
~Patryk
Hatchback 2.2 ECOTEC 147KM 108kW
Chwała, że nie jeżdżę po polskich drogach. Na równych powierzchniach prowadzi się świetnie. Jednak każdą, nawet niewielką nierówność, odczujemy wyrazistym, mało przyjemnym dźwiękiem. Na minus, szybko zużywające się tylne zawieszenie.
~flat532
Hatchback 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Zawieszenie twarde jak na ten segment auta. Spodziewałem sie nieco miększego zawieszenia. A te nie dość że jest twarde to jeszcze dość głośne. Na zakrętach odpłaca bardzo dobrą przyczepnością. Jazda po koleinach nie jest fajna.
~DULU
Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Ciekawym faktem jest to ze na oponach 16\" jest spora różnica w prowadzeniu między 215/55/16 - nosi na koleinach, a 205/60/16 - takie zakładam zimowe i czuć różnicę. Polecam mniejsze dla komfortu. Poza tym cisz, spokój, pełna kontrola
~Arek
Kombi 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW
Auto dobrze prowadzi się jadąc autostradą. Na dziurach i w zakrętach wydaje się niestabilne. Zimą ASR (kontrola trakcji) sprawuje się znakomicie, po próbie zarzucenia na zakręcie powraca jak po sznukru na właściwy tor jazdy.
Dziennik kosztów dla Opel Vectra C
7,1
8,9
10,8
~rob1_s@o2.pl
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
układ jezdny dobrze tłumi nierówności drogi. samochód nie wykazuje tendencji do "myszkowanie", prowadzi się bardzo pewnie. Do tej pory wymieniłem tylko łożysko górnego mocowania amortyzatora przedniego (koszt z wymianą ok 80 zł)