Lista ocen Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW 2001-2006 (13) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

~Paraelement.pl
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
paliwa pali mało, ceny przeglądów nie są za wysokie (miałem dwa dotychczas). W Warszawie pali mi 10 litrów zarówno w zimie, jak i latem, przy czym latem zwykle włączona jest klima. Poza miastem w Polsce spalanie wyraźnie spada - nawet poniżej 8L/100km, ale za to jak się jedzie po autostradach to rośnie do 18l/100km przy 180km/h. Wniosek: mało pali, jak jeździ się wolno. Znowu kłania się aerodynamika. Dodam, że mój poprzedni Multivan zachowywał...
~Tomi
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
Duzy plus za przeglady co 30 tys. Spokojnie mozna wybierac sie w dlugie trasy po europie bez zmartwienia czy bedzie miejsce w serwisie czy tez nie.......:) Najgorszy serwis kai spotkalem do tej pory to serwis opla w Szczecinie. Jeden wielki dramat od poczatku do konca. Nie polecam - nie pamietam nazwy serwisu ale tylko jeden z 3 naprawia dostawcze ople. Omijajcie duzym łukiem.
~Alwaro!!!
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
jeśli chodzi o zuzycie paliwa to nie zgadzam sie z opinia inncy kierowców, ten samochód pali jak smok!!!!! dane zamieszczone w katalogach są niezgodne!!!! mamy takie dwa samochody w firmie i obydwa palą srednio 12-13 litrów na 100km!!!! poprzednia auta jakimi jeździliśmy paliły ok 10l na 100km i były o wiele bardziej dynamiczne jak na BUSA. To najwiekszy negatyw tego auta!!!!!
~Eugeniusz Lipiecki
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
Tu należy się duży plus, naprawdę auto jest ekonomiczne (na dobrym paliwie). Udawało mi się osiągnąć średnie zużycie w granicach 6,3 l./100 km. Oczywiście na miejscu, przy krótkich przebiegach dziennych jest już nieco gorzej ale i tak nieźle: 8 l./100 km. Wzrasta, gdy jeździ się z większymi przyspieszeniami.
~Suchodolski
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
Bardzo małe spalanie do prędkości 130 km na Polskich drogach bez atostrad spalanie 6.7-7.5 litra . Spalanie na Autostradzie przy stałej prędkości 130-140 km -8.0 litra
~Demboll
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
jeżdżę głównie po mieście. Ciągle start i stop. Spalenia 9-10L w lato 10-11L w zimie. Na trasie przy prędkości 120kmh- 9-10L przy większej prędkości wir w baku :)
~driver
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
Myślę że podobnie jak wszędzie, pali około 8 l/100. Psuje się jak każdy inny, a części kosztuję podobnie do innych
~Adam 10
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
Takie zużycie paliwa w samochodzie dostawczym to wyczyn. Załadowany (ok1 tona) na trasie od 6,9 do 7,4 po mieście do 8
~henio
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
Spalanie dla mnie rewelacja, średnio spala mi 7,2-7,3l często z obciążeniem ponad tonę

Usterki Opel Vivaro A

Opel Vivaro A – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~lmanski@vp.pl
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
pali srednio okolo 7 litrow ale na trasie nawet 6,5 litra jak na takie auto to bardzo malo
Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1