Lista ocen Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW 2001-2006 (12) - Silnik

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Eugeniusz Lipiecki
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
Pomału silnik jakby tracił moc. Pomimo jazdy z niewielkim obciążeniem lub bez, auto gorzej przyśpiesza. Chyba zalecana przez producenta wymiana oleju co 30.000 km. powinna być wcześniejsza. Mam zamiar go wymienić (+filtr oleju)po przejechanych od pierwszej wymiany 15 tysiącach, może pomoże. Pozatym nie mam pewności co mi wlali w serwisie OPLA przy pierwszej wymianie???
~Tomi
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
Nie ma takeigo klimatu jak TDI z VW. Pracuje cicho a nawet i jest stosunkowo mocny. Trzeba sie przyzwyczaic bo ma kopa na zupelnie innych obrotach niz tradycyjne silniki benzynowe i TDI. Pomimo ze jest suchy i na bieżąco serwisowany spala pomiedzy przegladami czyli co 30 tys. ponad litr oleju - ale dzis podobno to juz norma:)
~Demboll
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
nie psuje sie. równo pracuje. dobrze odpala nawet na mrozach. Niestety nie czuje tych 150 koni mimo regeneracji turbiny :/ Mam wrażenie jakby załączała sie dopiero od 2200obr, a wcześniej to straszny muł:/ Ale nie ważne czy załadowany czy pusty zawsze idzie i zbiera sie tak samo.
~henio
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
bardzo duży moment obrotowy, można spokojnie jechać już od 1400 rpm, powolne skrzywania w mieście można robić już na 3 biegu, często ładuje mu 1400 kg na pakę i nie czuć specjalnie aby silnik się męczył z tym obciążeniem, gdyby tylko miał jeszcze 16 zaworów....
~Suchodolski
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
Dynamiczny silnik przy tym ekonomiczny do pewnych prędkości na Polskich trasach prędkość do 130 km spalanioe 6,7-7.5 litra . Jazda po autostradzie stała prędkość 130-140 km spalanie 8 litrów
~Paraelement.pl
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
nieco gorszy silnik niż VW 174KM, ale za to bardzo ekonomiczny. Minus to filtr cząstek stałych, który zwiększa koszty eksploatacji i częstotliwość wymiany oleju
~driver
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
Mocny, ale ma słaby dół. Zaczyna dobrze jechać powyżej 2 tys obrotów. Kulturą pracy nie zachwyca. Przy utrzymywaniu właściwych obrotów nieźle wymiata.
~adam
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
Jestem milo zaskoczony,poniewazjest szybkii nie muli sie pod gorki,nie jeden wlasciciel volkswagena byl co najmniej zdziwiony.
~Alwaro!!!
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
na poczatku trzeba było sie namachac skrzynią biegów, po jakims przebiegu dotarł sie troszkę i jakoś juz sie bujał
Dziennik kosztów dla Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
8,1
~Adam 10
Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW
Najbardziej elastyczny silnik jaki widziałem, jak siępilnuje wymiany oleju bardzo równo i cicho pracuje
Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1