Lista ocen Opel Zafira B 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2005-2009 (15) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tygrys
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Kupiłem w komisie po 200km po prostu stanoł \"dęba\" uszkodziła sie spręzarka czy inny element i puscił olej na tłoki koszt lawety 2 000 stoi u mechanika poprzedni własciciel jest w SZOKU bedziemy negocjowac koszty - jednym słowem albo kupiłem złom albo poprostu ta czesc wymagała wymiany bo jak okreslił mechanik była \"zamulona\" jestem nim rozczarowany a szkoda.
~AG
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Poniżej 2000 obr. tragedia ,wyżej całkiem żwawe autko.Trzeba się przyzwyczaić i nie schodzić zbyt nisko z obrotami.Przy przewadze krótkich tras często przepala się filtr cząstek stałych(średnio co 1500-2000)spalanie wzrasta na kilka minut do 13l
~TTW
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Jednostka ma relatywnie małą moc w stosunku do pojemności więc nie jest specjalnie wysilony. Brak jakichkolwiek awarii samego silnika,, jeśli pojawiają się problemy to z osprzętem. Nie zanotowałem problemów ze sprężarką.
~piterwola
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Jest to moja druga ocena, pierwszą napisałem w kwietniu 2010, po sprowadzeniu samochodu, obecnie przejechałem 21.000 tys.km od kupna samochodu,100 koników wystarcza do normalnej jazdy, nawet z pełnym obciążeniem.
~qbatito
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
jak na moc 100 koni uważam że auto o nieco większych niż normalne gabarytach dobrze przyspiesza, da się wyprzedzać a i w mieście gdy się spieszymy to daje rade na światłach. no i oszczędność... jest ok :)
~JR
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Mój dieselek ma tylko 100kM, ale już to w zupełności wystarcza. Kultura pracy pełna, żadne "turbodziury" przyspieszeia jak benzyniak. ją Wersje 120/150kM jednak dają kierowcy ciut więcej "fun'u"...
~mikie_001@gazeta.pl
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
za duze spalanie. rzadko kiedy udaje mi sie zjechac do 6,0-6,2l. taki wynik jest mozliwy tylko w trasie - szóstka i max 110 km/h z drugiej strony dobra dynamika i odczuwalna sprezarak na kazdym z biegów
~Jacek
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Silnik ma moc wystarczającą dla tej wielkości auta, ale niestety jest głośny.
~artkar
dobre przyspieszenie,bardzo elastyczny silnik ,bezproblemowy
~piterwola
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Jak na masę samochodu 100 koników radzi sobie dobrze nawet z pełnym obciążeniem.